روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات خبر داد؛

پیوستن 59 شخصیت فرهنگی لبنان به پویش نه به تحریم

پیوستن 59 شخصیت فرهنگی لبنان به پویش نه به تحریم

جاویدانی: 59 تن از استادان زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسان لبنانی با ارسال نامه ای به رایزنی فرهنگی كشورمان، به پویش نه به تحریم و به حمایت و همدردی با ملت ایران پیوستند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، ۵۹ نفر از شخصیت های فرهنگی لبنان شامل استادان زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسان با ارسال نامه ای به رایزنی فرهنگی كشورمان، به پویش «نه به تحریم» و به حمایت و همدردی با ملت ایران پیوستند.
در قسمتی از این نامه آمده است: «خلقت بشر بر پایه محبت استوار و محبت اساس هستی است. یكی از بزرگترین نیازهای بشر اتحاد و همبستگی به خصوص در زمان مشكلات است. واقعیت امر این است كه ویروس كرونا به یك اپیدمی جهانی تبدیل گشته مهار و كنترل آن مسئولیت مشترك بر دوش همه انسان های كره زمین است حال كه چندین كشور همبستگی خودرا با شعار «نه به تحریم در مبارزه با كرونا» اعلام نموده اند.
ما استادان زبان و ادبیات فارسی در لبنان نیز همبستگی و همدردی خودرا در این رابطه اعلام نموده و خواهان رفع كامل تحریم های ظالمانه هستیم و این ندای بشردوستانه را با عنوان «همه با هم مقابل تحریم در مبارزه با كرونا» سر می دهیم تا وجدان بشریت بیدار شود.
بنی آدم اعضای یك پیكرند
كه در آفرینش ز یك گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار


منبع:

1399/01/29
17:58:13
5.0 / 5
2918
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
جاویدانی