توسط انتشارات خط مقدم؛

سه نیمه سیب به چاپ دوم رسید

سه نیمه سیب به چاپ دوم رسید

به گزارش جاویدانی كتاب سه نیمه سیب نوشته محمد محمودی نورآبادی توسط انتشارات خط مقدم به چاپ دوم رسید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «سه نیمه سیب» نوشته محمد محمودی نورآبادی شامل خاطرات خدیجه شاد مادر شهیدان مدافع حرم مصطفی و مجتبی بختی اخیرا توسط انتشارات خط مقدم به چاپ دوم رسیده است.
چاپ اول این کتاب چندماه پیش در سال ۹۸ به بازار ارائه شد و حالا نسخه های چاپ دومش به بازار آمده اند. مصطفی و مجتبی دو برادر اهل محله‌ی قاسم آباد مشهد بودند که تابستان سال ۹۴ در نزدیکی تدمر سوریه به شهادت رسیدند.
ماجرای مصطفی و مجتبی از جایی شروع می شود که دو برادر تصمیم می گیرند بعنوان مدافع حرم به سوریه بروند. اما هرچه تلاش می کنند نمی توانند از طریق های قانونی اعزام شوند و در نهایت سال ۱۳۹۴ در پوشش مدافعان افغانستانی به اسامی بشیر و جواد رضایی راهی سوریه می شوند. کسی که در این راه، بیشترین همراهی را با شهیدان دارد، مادرشان است که حتی با آنها لهجه افغانی کار می کند.
به گفته نویسنده کتاب، خدیجه شاد در این روایت مادر است، اما نه مادری که بخواهد فقط احساسات را مدنظر داشته باشد. او نه فقط مانعی سر راه رفتن بچه‎هایش نیست که خودش همراه آنهاست؛ حتی آنجاکه دو برادر ناچار می شوند در پوشش شهروند افغانی خویش را در لشکر فاطمیون جا بزنند، گام به گام، آنها را همراهی می کند. با آنها تمرین لهجه افغانی می کند و در جاهای لازم مشورت هم می دهد.
اتفاقات این کتاب از زاویه دید دوم شخص روایت می شود.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
مادر در حالی دو دردانه اش را با نام و عنوان جعلی زیر قرآن رد می کند و روانه شام می کند که باید نقش یک زن افغانی را هم بازی کند. جواب تلفن هایی را که از سوی تشکیلات لشکر فاطمیون تماس می گیرند، با لهجه افغانی بدهد. نام بچه هایش را از مصطفی و مجتبی به بشیر و جواد تغییر داده و آنها با همین نام عنوان پاسپورت افغانی گرفته و راهی شام شده‎اند. حتی دو برادر، دیگر در ساز و کار لشکر برادر هم نیستند و پسر خاله خویش را جا زده اند و این مادر باید شش دانگ حواسش به همه چیز باشد.

1399/02/16
23:12:00
5.0 / 5
2662
تگهای خبر: بازار , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
جاویدانی