در مراسمی؛

وحید امیری سفیر میراث فرهنگی لرستان شد

وحید امیری سفیر میراث فرهنگی لرستان شد

جاویدانی: وحید امیری بازیكن خرم آبادی تیم ملی و باشگاه پرسپولیس، سفیر میراث فرهنگی لرستان شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، «وحید امیری» بازیکن خرم آبادی تیم ملی و باشگاه پرسپولیس بعنوان سفیر میراث فرهنگی لرستان معرفی گردید.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در مراسمی حکم افتخاری وحید امیری ملی پوش با اخلاق لرستانی و بازیکن باشگاه پرسپولیس را به وی اهدا کرد.
سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در این مراسم که در قلعه تاریخی فرهنگی فلک الافلاک برگزار شد، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت شخصیت های محبوب ورزشی در حفظ و پاسداری از میراث کهن و فرهنگی دیار زیبای لرستان زمینه ساز فرهنگ سازی و الگو برداری نسل جوان از آنان خواهد شد و امید است این مسئله مثمر ثمر واقع شده و با استمداد از ظرفیت های مختلف دست به دست هم داده و میراث دار خوبی برای استان لرستان باشیم.
وحید امیری بازیکن تیم ملی ایران نیز در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از حسن توجه اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: بعنوان یک لرستانی افتخار می کنم که بتوانم گامی در امتداد حفاظت از میراث غنی استانم بردارم.
ملی پوش باشگاه پرسپولیس با اعلان اینکه تمام تلاش خودرا برای معرفی میراث فرهنگی تاریخی این دیار خواهم کرد، اضافه کرد: لرستان ظرفیت های تاریخی بسیار بزرگی دارد که باید همه ما نسبت به حافظت و معرفی این داشته های فرهنگی تلاش نماییم.
امیری ابراز امیدواری کرد که در صورت گلزنی در بازی های داخلی و بین المللی عکس قلعه زیبای فلک الافلاک را به مردم ایران و دنیا نشان دهد.


منبع:

1399/02/28
14:17:15
5.0 / 5
2603
تگهای خبر: فرهنگ , كهن , میراث فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
جاویدانی