رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

باید بر سر مسئولانی كه به فقر، فساد و تبعیض دامن زده اند، بلند فریاد زد

باید بر سر مسئولانی كه به فقر، فساد و تبعیض دامن زده اند، بلند فریاد زد

به گزارش جاویدانی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان وظیفه مطالبه گری در مقابل مسئولین اظهار داشت: باید بر سر مسئولانی كه با بی تدبیری به فقر، فساد و تبعیض دامن زده اند، فریاد بلند زد؛ چون با این راه مطالبه و صدای شما شنیده خواهد شد و وظیفه ما این است كه صدای شما را به مسئولین امر برسانیم.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی در مسافرت خود به بندر ماهشهر اهواز و در جمع گروه های جهادی این بندر با تاکید بر اهمیت حضور گروه های جهادی در مناطق محروم عنوان کرد: شکل گیری این دیدار، ابتدا برای عرض خداقوت به شما جهادگران است و به دستان شما گروه های جهادی و به فضل خدا اتفاقات بزرگی اتفاق افتاده و خواهد افتاد.
وی ادامه داد: ما مسؤلان موظفیم تمام تلاشمان را به کار بگیریم و تاکیدات شما عناصر جهادی سبب می شود تا ما جدی تر مسائل را پیگیری نماییم.
حجت الاسلام قمی با تاکید بر جایگاه سازمان تبلیغات اسلامی در این فضا اذعان کرد: ما در این سازمان حلقه واسطی برای رساندن صدا و مطالبات شما در مورد فقر، تبعیض و فساد هستیم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان وظیفه مطالبه گری در مقابل مسئولین خاطرنشان کرد: باید بر سر مسئولانی که با بی تدبیری به فقر، فساد و تبعیض دامن زده اند، فریاد بلند زد؛ چون با این راه مطالبه و صدای شما شنیده خواهد شد و وظیفه ما این است که صدای شما را به مسئولین امر برسانیم.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در مورد اهیمت دفاع از مظلوم اظهار داشت: ما مانند حاج قاسم سلیمانی فرزندان امام راحل هستیم و در مکتب ایشان درس گرفتیم و اگر ظلم بزرگتری را ببینیم یقه ظالم را می گیریم چون مکتب امام راحل این بود که بر هر ظالمی می تازیم و از هر مظلومی دفاع می نماییم.
ایشان در ادامه تصریح کرد: ولی این دلیل نمی گردد که جایی ظلم های کوچکتری وجود داشته باشد آنرا نادیده بگیریم؛ هر مسئولی پایش را کج بگذارد باید به وسیله مطالبات مردم و نمایندگان مجاهد مردمی سر به راه بشود.
حجت الاسلام قمی در ادامه اظهار داشت: مردم در بسیاری از مواقع حاضرند با مشکلات اقتصادی کنار بیایند اما با تبعیض کنار نیامده و حق دارند با آن مخالفت کنند؛ این خصلت مردم خوب خوزستان و ایران است که با دیدن ظلم صدایشان بالا می رود.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به معنای مستضعف تصریح کرد: مستضعف کسی است که خودش ضعیف نبوده و به آن ظلم شده و ضعیف نگاه داشته شده است که در این میان مستضعف فکری ظلم بزرگتری بر آن وارد شده است.
حجت الاسلام قمی با بیان اهمیت عمل مجاهدانه بیان نمود: کسانی که مجاهدانه به میدان میزند و فقط برای خدا کارمی کنند می توانند برای کسب درآمد بیشتر وقت بگذارند اما برگزیده اند برای خدا به میدان بیایند، رمز پیشروی امثال شهید سلیمانی و همه افراد جهادی که در مکتب امام آمده و کار می کنند اخلاص است؛ مقام معظم رهبری می گویند که ما در عدالت عقب بوده و باید یقه آن مسئولی که تواناتی رفع این مورد را داشته است، بگیریم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: اگر فقط به جزئیات احکام بسنده نماییم ظلمی به نام تحریف اسلام ناب کرده ایم، چون عصاره این اسلام عدالت است.
ایشان در ادامه این مورد و با بیان اهمیت مطالبه گری از صدر اسلام اظهار داشت: فرض کنید همه ساختارهای حکومتی درست و به جا کار کنند؛ این ها لزوم کار جهادی نبوده و باید به مدل پیشبرد جامعه توجه کرد که از زمان پیامبر اسلام پیاده شده و آن چیزی نبود جز اینکه در مقابل ظلم سکوت نکرده و کار را با مردم پیش می بردند.
وی بابیان اینکه مردم سالاری دینی سوری و شعاری نبوده بلکه واقعی و مهم می باشد اظهار داشت: حضرت امام در صحیفه خود سه بار می گوید که من دست و بازوی یکایک مردم ایران را می بوسم.
حجت الاسلام قمی افزود: مردم همه دشواری ها را تحمل کردن و ایستاده اند و بار بزرگی بر روی دوش مردم و نماینده های مردم بوده است؛ کار اساسی و کیفی و محوری کاری است که شما مردم انجام می دهید و این تکلیفی بود که امام راحل بر دوش شما گذاشت و جلوه آن در جهاد سازندگی و نهضت سواد آموزی پیدا است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در انتها تصریح کرد: به قول امام خمینی (ره) اگر مقرر است حزبی هم در جهان داشته باشیم، آن حزب جهانی مستضعفین است و اگر ظلمی در حق مستضعفین بشود این حزب ایجاد نخواهد شد.1399/03/14
14:51:13
5.0 / 5
2552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی