راه اندازی 1000 مركز افق تا آخر سال

راه اندازی 1000 مركز افق تا آخر سال

به گزارش جاویدانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن تشریح برنامه ها و اولویت های این معاونت امسال از راه اندازی 1000 مركز افق (اجتماعی، فرهنگی، قرآنی) در بقاع متبركه تا آخر سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: در امتداد تطبیق شرعی نیات مندرج در وقف نامه ها، كارگروهی ویژه در این معاونت با حضور كارشناسان معاونت اوقافی و اداره كل تحقیق جهت بررسی و تطبیق نیات تشكیل شده است.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل؛ معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان درباب برنامه ها و اولویت های این معاونت امسال اظهار نمود: توسعه مراکز افق بقاع متبرکه، ساماندهی زائرسرهای بقاع متبرکه، ترویج وقف مشارکتی، استفاده از ظرفیت فضای مجازی، توسعه کارهای اجتماعی و ساماندهی اجرای نیات اولویت های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف در سال ۹۹ هستند.
وی درباره مراکز افق بقاع متبرکه و همین طور توسعه این مراکز اظهار داشت: تمامی برنامه های فرهنگی، قرآنی و خدمات اجتماعی در بقاع متبرکه، توسط مراکز افق انجام می گیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اعلان اینکه هم اکنون ۲۰۰ مرکز افق در کشور فعال گردیده است، اشاره کرد: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده، تعداد این مراکز تا آخر سال به یک هزار مرکز افزایش خواهد یافت.
عادل با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ بقعه متبرکه در کشور دارای زائرسرا هستند، اضافه کرد: در امتداد ساماندهی و استانداردسازی و ارائه خدمات بهتر به مردم، ساماندهی این زائرسراها در دستور کار قرار گرفته است.
وی ترویج وقف مشارکتی را از دیگر اولویت های سال ۹۹ معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف عنوان نمود و اظهار داشت: با توجه به این که گرایش عمومی مردم به کارهای خیریه به الگوسازی و جهت دهی نیاز دارد و استفاده از شیوه های مناسب برای جذب کمک های خرد نیز مهم بوده، موضوع «وقف مشارکتی» را در دستور کار قرار داده ایم.
معاون سازمان اوقاف درباب فضای مجازی و استفاده از این ظرفیت اشاره کرد: فضای مجازی در این روزها موثرتر از فضای واقعی و فیزیکی است؛ استفاده از این ظرفیت همیشه مورد تاکید بزرگان بوده است و ما نیز استفاده از این ظرفیت عظیم را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد.
عادل درباره «توسعه کارهای اجتماعی» اشاره کرد: در امتداد این امر مهم، شناسه برنامه جدیدی طراحی شده که از مهم ترین آنها می توان به برنامه «شمیم خدمت» اشاره نمود.
وی افزود: «شمیم خدمت» بسته ای از کارهای اجتماعی است که توسط مراکز افق اجرا می شود؛ کارهایی از قبیل محرومیت زدایی، کارآفرینی، مبارزه با لطمه های اجتماعی در این قالب عملیاتی خواهند شد.
معاون سازمان اوقاف درباره ساماندهی اجرای نیات اظهار داشت: در امتداد تطبیق شرعی نیات مندرج در وقف نامه ها، کارگروهی ویژه در این معاونت با حضور کارشناسان معاونت اوقافی و اداره کل تحقیق جهت بررسی و تطبیق نیات تشکیل شده است.1399/03/18
21:54:42
5.0 / 5
2594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی