جشنواره سراسری سرود نماز با عنوان “ترنم الهی”

جشنواره سراسری سرود نماز با عنوان “ترنم الهی”

به گزارش جاویدانی سومین جشنواره سراسری سرود نماز با عنوان “ترنم الهی” به میزبانی استان سمنان برگزار می گردد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از ستاد اقامه نماز، حامد صالحی -مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز کشور- با بیان جزئیات این خبر عنوان کرد: جشنواره های فرهنگی و هنری بعنوان یکی از زمینه های موثر انتقال مفاهیم دینی به نسل نو است. ستاد اقامه نماز در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری با همکاری دستگاه های مرتبط به منظور کشف و شکوفایی استعدادها و سوق دادن فعالیتهای آنان به آثار هنری نمازی و هم افزایش سطح آگاهی دانش آموزان نسبت به معارف نورانی نماز، سومین جشنواره سرود نماز دانش آموزی با عنوان ” ترنم الهی ” برگزار می نماید.
مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز کشور افزود: هدف از برگزاری این جشنواره بهره گیری از ظرفیت ابزار هنر و رسانه (شبکه های اجتماعی و رسانه های برخط) در ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز، افزایش آگاهی مردم نسبت به آثار، آداب و احکام نماز، تشویق و ترغیب فعالین عرضه هنر (هنرمندان و مربیان) به تولید آثار نمازی، معرفی و ترویج سرود های فاخر نمازی در میان عموم مردم، انتقال مفاهیم اسلامی و دینی به نسل نوجوان با استفاده از ابزار هنر و سرود است.
وی در مورد شیوه اجرا این جشنواره اظهار نمود: این جشنواره در چند مرحله با ارسال آثار به صورت مجازی از راه درگاه های (سایت و شبکه های اجتماعی) جشنواره و اجرای گروه های راه یافته به مرحله نهایی به صورت حضوری در صورت رخت بستن ویروس کرونا از کشور و یا اجرا به صورت زنده، ویدئو کنفرانس در حضور هیات داوران صورت خواهد گرفت.
صالحی با اشاره به برخی محورهای این جشنواره خاطرنشان کرد: سومین جشنواره سراسری سرود نماز با محور های نماز (جایگاه، لزوم، آثار)، عبادت، مقدمات عبادت، ذکر و تسبیح خداوند، افعال نماز (اذان، قنوت رکوع و سجود) و نیایش و ستایش آماده دریافت اثر از سراسر کشور خواهد بود.
مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز کشور در مورد مهلت ثبت نام در جشنواره اظهار داشت: علاقمندان می توانند حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۰ از راه ارسال نام گروه خود به سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۹۹۸۶۳ نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم شرکت در جشنواره اقدام نمایند.
او در آخر اظهار داشت: گروه های ثبت نام کننده باید با رعایت اصول بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به تهیه آثار خود اقدام نموده و از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ تا ۱۳۹۹/۵/۱۰ فیلم ضبط شده را به دبیرخانه جشنواره از درگاه های اعلام شده در سایت www.namaz.ir ارسال نمایند.
منبع:

1399/03/27
14:35:47
5.0 / 5
2686
تگهای خبر: جشنواره , شركت , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
جاویدانی