خبرهایی از دفتر تبلیغات اسلامی قم

خبرهایی از دفتر تبلیغات اسلامی قم

به گزارش جاویدانی معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: حالا در قم شاهد تغییرات محسوس و فزاینده در جهت كاهش عفت ورزی هستیم.آگهی معاون دفتر تبلیغات اسلامی درباب کاهش عفت ورزی در قم
به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد-معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی- در نخستین جلسه کمیته برنامه ریزی عملیات فرهنگی قم که در سالن جلسات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: مسأله قم به صورتی است که اگر در آن برنامه و کاری موفق صورت گیرد در سایر نقاط کشور نیز مؤثر خواهد بود و دیده خواهد شد.
وی اظهار داشت: حالا در قم ما شاهد تغییرات محسوس و فزاینده در جهت کاهش عفت ورزی هستیم و در نقطه مقابل، به خاطر تکثر عوامل دخیل در مسأله فرهنگ، متولی ویژه ای نمی تواند به صورتی جامع ورود نماید.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی درباب فعالیت در مباحث فرهنگی شهر قم اشاره کرد: با هماهنگی سایر نهادها و ذیل قرارگاه ۱۹ دی حرکت هایی شروع شده که دفتر تبلیغات اسلامی در کنار سایرین بعنوان نهادی که مورد خطاب رهبر معظم انقلاب بوده است، در قبال این تغییرات احساس مسئولیت می کند؛ پس برنامه خودمان را با تاکید بر محوریت «مسجد، مدرسه و خانواده» آغاز نموده ایم و با بهره گیری از ظرفیت گروه های تبلیغی فعال درون محلات، کار را پیش برده ایم.
وی به ظرفیت های مختلف در مکان های گوناگون جهت اجرای برنامه های فرهنگی تبلیغی اشاره نمود و اضافه کرد: ظرفیت فوق العاده دیگر ظرفیت آموزش و پرورش و دانشگاه است که برای آن برنامه ریزی ویژه و اعتبار خاص قائل شدیم؛ سال قبل نزدیک به ۱۰۰ مدرسه از جانب دفتر تبلیغات اسلامی در قم تحت پوشش قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام شریعتمداری- دبیر کمیته برنامه ریزی عملیاتی قرارگاه فرهنگی قم- مطالبی را درباب شهر قم در دو حوزه عفاف و حجاب و سیمای شهری بیان کرد.

تربیت مربی پیش گیری از اعتیاد در قم توسط دفتر تبلیغات اسلامی
حجت الاسلام شریعتمداری- رئیس اداره همکاری ها و تعاملات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی- در جلسه فعال سازی بانوان در طرح مقابله با لطمه های اجتماعی محلات قم که در محل سالن جلسات معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: اعتیاد مسأله اول در مجموعه لطمه های اجتماعی بوده و ریشه سلسله ای از مسائل و مشکلات است.
وی اظهار داشت: یکی از معضلات جدی در این مسأله، صیانت بخشی و پشتیبانی از خانواده مبتلا تا زمان اطمینان به رهایی و درمان معتاد و سلامت خانواده اوست، بطوریکه حتی بعد از هزینه های بالا برای ترک اعتیاد، درصد ناچیزی از آنها سالم باقی می مانند و باردیگر آلوده نمی شوند و این به جهت عدم توجه به بستر اجتماعی و الزامات پاک باقی ماندن مبتلایان است.
رئیس اداره همکاری ها و تعاملات معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اشاره کرد: همراه با تاکید حضرت امام خامنه ای به مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی درباب توجه بیشتر به مسائل فرهنگی قم، فصلی جدید در برنامه ریزی فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی شکل گرفت و کارگروه عملیاتی قرارگاه ۱۹ دی با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی و سایر نهادهای مؤثر فرهنگی همچون سپاه، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری، ارشاد، کمیته امداد حضرت امام(ره) و سایرین در کنار یکدیگر خصوصاً به حل مسائل از درون محلات پرداخته، که در همین راستا بخشنامه شورای محلات قم مصوب گردید.
وی با اشاره به نیاز خانواده ها به مباحث آموزشی در موضوع مسائل لطمه های اجتماعی اضافه کرد: دفتر تبلیغات اسلامی همیشه نسبت به اصلاح و ارتقاء جایگاه خانواده خصوصاً در قم اعلام آمادگی نموده و با همه ظرفیت خود پای کار است.
شریعتمداری اظهار نمود: دفتر تبلیغات اسلامی به برکت رویکرد مسأله محوری در مجموعه خود در زمینه ارائه انواع آموزش مورد نیاز در رابطه با طلاب و مبلغان، فعالان فرهنگی و حتی اقشار جامعه در زمینه های گوناگون در رابطه با خانواده نظیر کنترل خشم، مهارت های زندگی، مددکاری فرهنگی و اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره، سابقه ای درخشان دارد.
وی اظهار داشت: دوره تربیت مربی پیش گیری از اعتیاد در قم توسط مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شده و امید داریم که این برنامه توسط مبلغان فعال در محلات هرچه زودتر به مرحله اجرا در بیاید.
رئیس اداره همکاری ها و تعاملات معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اشاره کرد: باتوجه به همت اداره اعزام خواهران نسبت به شناسایی و فعالسازی خواهران فعال در حوزه خانواده، این جلسه جهت معرفی طرح ذیل تفاهم نامه دفتر تبلیغات اسلامی با سپاه علی بن ابی طالب(ع) قم شکل گرفته و ان شاء الله به نتایج خوبی منجر خواهد شد.
در ادامه این جلسه جعفری- معاون اجتماعی سپاه پاسداران استان قم- و محقق - رئیس اداره اعزام خواهران معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی- از آمادگی مجموعه های تحت نظارت خود خبر دادند.
منبع:

1399/04/01
15:08:19
5.0 / 5
2348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاویدانی