توسط انتشارات شهید كاظمی؛

خاطرات خودنوشت من هیچ كاره بودم منتشر گردید

خاطرات خودنوشت من هیچ كاره بودم منتشر گردید

كتاب من هیچ كاره بودم مجموعه خاطرات خودنوشت حاج حسن روحانی نژاد، جهادگر و خیّر خستگی ناپذیر تبریزی، از طرف انتشارات شهید كاظمی منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «من هیچ کاره بودم» خاطرات حاج حسن روحانی نژاد، جهادگر و خیّر خستگی ناپذیر تبریزی، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر گردید.
این کتاب قصه خودنوشت مردی ۸۰ ساله است که در زندگی اش هر لحظه که خواسته بایستد و نفسی تازه کند، چشمش به کمبودها و رنج های دیگران افتاده و همین او را به ادامه دویدن واداشته است. کسی که برای ساختن دنیای بهتر، منتظر هیچ دولت و ارگانی نمانده و با دست خالی معجزه کرده و پیش رفته است. معلولان را سر و سامان داده، صدها مدرسه ساخته، مسجدهای زیادی را بناکرده و یا بهبود داده، نمازخانه و ورزشگاه و خانه برای محرومان ساخته و بیش تر از همه این ها «دل» ها را آباد کرده و هر وقت که کسی از او تشکر کرده، بالا را نگاه کرده و از ته قلبش گفته: به خدا که «من هیچ کاره بودم!»
بخشی از این کتاب را با هم می خوانیم:
در کلاس، یکی از بچه ها لباس و کفش نامرتبی داشت و کتش مثل کت سوزنبانان ایستگاه قطار آن قدر بزرگ بود که بیچاره آستین های کت را چند دفعه به بالا تا کرده بود تا دستش از آستین بیرون بیاید. من پنهانی مداد، دفتر و... هر چه به دست می آوردم به او کمک می کردم. روزی که بچه ها بطور اتفاقی متوجه این کمک های پنهانی من شدند، فریاد زدند: آقای مدیر، او پسر حاج سعداله است. از شنیدن این مطلب یکه خوردم و از تعجب خشکم زد. حالت عجیبی به من دست داد. با خود گفتم: «خدایا! این اتاق مثل قبر است. دوستانم رفتند. پدر و مادرم در تبریز هستند. تاریکی محض اتاق را فراگرفته و من تنهای تنها مانده ام. این احساس خیلی به من فشار آورد. -خدایا! حالا من توی قبر هستم ولی این قبر با قبر حقیقی یک متفاوت است. در قبر حقیقی من نمی توانم بیرون بیایم ولی از این قبر می توانم بیرون بیایم و با تو راز و نیاز کنم. ناگهان تصمیم گرفتم کاری کنم که مُرده ها نمی توانند بکنند....
کتاب «من هیچ کاره بودم»، در قطع رقعی و در ۴۱۸ صفحه اخیرا توسط انتشارات شهید کاظمی انتشار یافته است.

1399/04/22
15:03:17
5.0 / 5
1942
تگهای خبر: زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاویدانی