در دیدار بروجردی با استاندار استان مركزی مطرح شد

تاكید بر لزوم تحقق شعار كتابخانه ملی در خانه هر ایرانی

تاكید بر لزوم تحقق شعار كتابخانه ملی در خانه هر ایرانی

رئیس كتابخانه ملی ایران در دیدار با استاندار استان مركزی بر توسعه پایدار و تعمیم فرهنگ كتابخوانی در نقاط مختلف كشور همچون روستاها در جهت تحقق شعار كتابخانه ملی در خانه هر ایرانی تاكید نمود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان و اسناد کتابخانه ملی ایران، سید علی آقازاده استاندار استان مرکزی با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ضمن بازدید از این سازمان، برای همکاری این استان با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اعلام آمادگی کرد.
اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران توسعه فرهنگ کتابخوانی در نقاط مختلف کشور را از مهمترین اهداف سازمان عنوان نمود و اظهار داشت: توسعه پایدار و تعمیم فرهنگ کتابخوانی در اقصی نقاط کشور در جهت احیای فرهنگ بومی و حفظ زبان و ادب فارسی است، بنابراین کتابخانه ملی ایران مبادرت به برقراری ارتباط با استانداری ها و ایجاد زمینه مناسب برای توسعه فرهنگ در روستاهای کشور کرده است و به علت ظرفیت های فرهنگی استان مرکزی می توان این مهم را به انجام رساند.
وی افزود: اهتمام و توجه به توسعه پایدار و تعمیم فرهنگ کتابخوانی در نقاط مختلف کشور در جهت تحقق شعار «کتابخانه ملی در خانه هر ایرانی» صورت گرفته است.
سید علی آقازاده استاندار استان مرکزی هم در این دیدار اشاره کرد: استان مرکزی آمادگی لازم جهت همکاری برای تحقق این مهم را در ابعاد مختلف با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دارد. از همین رو با مشارکت انجمن غیر دولتی «مکارم» پنج شهرستان از استان مرکزی را به صورت پایلوت برگزیده ایم و متعهد می شویم بستر مناسب جهت عرضه خدمات اطلاعات کتابی را فراهم نماییم.
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به منابع دیجیتال موجود در این سازمان اظهار داشت: منابع دیجیتال شده بسیاری در کتابخانه ملی موجود است و بخصوص که در شرایط شیوع کرونا دیجیتال شدن منابع موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تسریع شد و در صورت آماده سازی زیر ساخت ها در این استان خدمات دیجیتال منابع کتابی و سندی از جانب سازمان عرضه می شود.
لازم به توضیح است طاهایی معاون استاندار استان مرکزی، مظفر پاسدار شیرازی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی، نعمتی و فریدون احمدی از مسؤلان انجمن غیر دولتی «مکارم» در استان مرکزی در جلسه حضور داشتند.


منبع:

1399/05/30
22:06:07
5.0 / 5
1778
تگهای خبر: احیا , خدمات , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
جاویدانی