مدیركل ارشاد گیلان خبر داد:

فروش بیش از ۱۰ میلیاردی كتابفروشی های گیلان در طرح تابستانه كتاب

فروش بیش از ۱۰ میلیاردی كتابفروشی های گیلان در طرح تابستانه كتاب

جاویدانی: مدیر كل ارشاد گیلان از فروش 10 میلیارد و 928 میلیون ریالی كتابفروشی های این استان در طرح تابستانه كتاب آگاهی داد.فیروز فاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه طرح تابستانه کتاب امسال با شعار «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» از ۱۸ الی ۳۰ مرداد ماه همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز اجرا شد، اظهار نمود: ۲۶ کتابفروشی گیلان در این طرح مشارکت کردند.
مدیرکل ارشاد گیلان به وضعیت شهرهای دیگر در این طرح اشاره و اشاره کرد: انزلی با شش کتابفروشی، لاهیجان و لنگرود هر کدام با دو کتابفروشی در این طرح مشارکت کردند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در این طرح کتابفروشی ها با یارانه ۲۰ درصدی کتاب های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را به مخاطبان ارائه کردند، اظهار داشت: هر خریدار مجاز به خرید کتاب تا سقف ۱۵۰ هزار تومان و بهره گیری از ۳۰ هزار تومان یارانه بود.
فاضلی اشاره کرد: با اختتام این طرح در ۳۰ مرداد ماه و برمبنای آمارهای اعلام شده، استان گیلان از نظر تعداد کتاب و میزان فروش به ترتیب در جایگاه های هفتم و ششم کشور قرار گرفت.
وی تعداد کتاب های فروش رفته توسط کتابفروشی های گیلانی حاضر در این طرح را بیش از ۲۹ و ۶۰۰ جلد عنوان و اظهار نمود: ارزش ریالی این تعداد کتاب فروش رفته بیش از ۱۰ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال است.
وی با اشاره به اینکه سهم استان گیلان در زمینه میزان مشارکت کتابفروشی ها در طرح تابستانه کتاب سه درصد بوده است، اظهار داشت: از مجموع فروش و تعداد کتاب های فروش رفته نیز سهم استان گیلان شش درصد بوده است.


منبع:

1399/06/02
17:34:20
5.0 / 5
1483
تگهای خبر: خرید , دانشگاه , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی