رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان:

برگزاری دو نشست همزمان با كنگره بین المللی امام سجاد(ع) در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

برگزاری دو نشست همزمان با كنگره بین المللی امام سجاد(ع) در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

به گزارش جاویدانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت تبیین و ترویج معارف صحیفه سجادیه در دانشگاه ها، اظهار داشت: در این راستا و همزمان با برگزاری دهمین كنگره بین المللی امام سجاد(ع)، دو نشست در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با محور تفسیر صحیفه سجادیه و سیره امام چهارم شیعیان انجام می شود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، دکتر کامرانی در گفت و گو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) با اشاره به برکات برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و تاثیر آن در جامعه اظهار داشت: واقعیت آن است که خیلی از مسایل معنوی که انسان امروز تشنه دست یافتن به آنهاست در معارف سجادیه و خصوصاً صحیفه سجادیه موج می زند.
وی افزود: صحیفه سجادیه، خیلی از ریشه های فطری انسان را مطرح می کند، اگر بتوانیم آموزه های این اثر را به خوبی به جامعه و خصوصاً در سطح بین الملل معرفی نماییم انسان های آزاده جذب آن می شوند و خیلی از مولفه هایی که مقام معظم رهبری در حوزه بین الملل و خصوصاً نسبت به جوانان غرب مطرح نمودند محقق خواهد شد.
کامرانی در مورد نقش دانشگاه ها در نشر معارف سجادیه اظهار داشت: معتقدم آنچنان که دروسی در ارتباط با آشنایی با قرآن کریم در دانشگاه ارائه شده است، باید واحد درسی برای صحیفه سجادیه نیز تعریف شود، این مهم منجر به آشنایی هرچه بیشتر نسل جوان دانشگاهی با صحیفه خواهد شد.
وی ادامه داد: در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور، با محور تفسیر صحیفه سجادیه و تبیین سیره امام سجاد(ع) دو نشست در محل دانشگاه برگزار می نماید که به صورت آنلاین برای استادان و دانشجویان در بستر فضای پخش می شود.
منبع:

5.0 / 5
1915
1399/06/16
23:06:47
تگهای خبر: دانشگاه , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی