دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

در فصل جدیدی از جریان مقاومت نیازمند توجه جدی تر به سیره امام سجاد(ع) هستیم

در فصل جدیدی از جریان مقاومت نیازمند توجه جدی تر به سیره امام سجاد(ع) هستیم

جاویدانی: دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: متاسفانه، سیره علمی امام سجاد (ع) در جامعه ما مهجور و مغفول مانده است در حالیكه امروز با عنایت به قرار گرفتن در فصل جدیدی از جریان مقاومت نیازمند توجه جدی تر به این سیره هستیم.


به گزارش جاویدانی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای فهما، آیت الله رمضانی در آیین اختتامیه دهمین دوره کنگره بین المللی امام سجاد (ع) طی سخنانی اظهار داشت: اسلام بر پایه رحمت بنا شده، اما آیا اسلام رحمانی با مقاومت در تعارض است، مدیریت پیامبر اسلام(ص) برمبنای رحمت و مهربانی بوده است.
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اضافه کرد: بحث ما مقاومت در مقابل کسانی است که مخالف کرامت انسانی هستند. در قرآن کریم قریب به ۳۰۰ آیه درباره جهاد وجود دارد. اینکه عده ای مطرح می کنند که جهان امروز جهان صلح است و نباید مبحث مقاومت در مقابل استکبار را مطرح نمود، بدانند کاملا بر خلاف نظر قرآن سخن می گویند.
آیت الله رمضانی اشاره کرد: امام سجاد(ع) در ۹ فراز دعای ۲۷ صحیفه سجادیه به مبحث مقاومت اشاره و فعالان در جبهه مقاومت را جزء مومنان معرفی کرده اند.
وی افزود: بسیاری در استعمار فرانو بحث حقوق بشر را مطرح می کنند در صورتیکه بندبند رساله حقوق امام سجاد(ع) مبحث حقوق بشر را به بهترین شکل بررسی می کند.
دبیر کل مجمع جهانی دوده اظهار داشت: متاسفانه، سیره علمی امام سجاد (ع) در جامعه ما مهجور و مغفول مانده است در صورتیکه امروز باتوجه به قرار گرفتن در فصل جدیدی از جریان مقاومت نیازمند توجه جدی تر به این سیره هستیم. گسترش طالبان و داعش برای تحت تاثیر قرار دادن مبحث مقاومت و جایگاه عقلانیت در دین اسلام است.
وی ادامه داد: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) می تواند با دقت در دعای بیست و هفتم صحیفه سجادیه مبحث افزایش عِده وعُده نیروی مقاومت را برای کسانی که با طرح مبارزه با استکبار مخالفت می کنند، تبیین کند.
دبیر کل مجمع جهانی دوده (ع) اشاره کرد: صحیفه سجادیه را باید از منظر عمومی بیشتر مورد دقت قرار دهیم.




منبع:

1399/06/25
13:15:44
5.0 / 5
1293
تگهای خبر: حقوق , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی