۲ اثر سیدحسین نصر در بازار كتاب

۲ اثر سیدحسین نصر در بازار كتاب

چاپ تازه دو كتاب «علم و تمدن در اسلام» و «معارف اسلامی در جهان معاصر» نوشته سیدحسین نصر منتشر گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، کتاب «علم و تمدن در اسلام» اثر سیدحسین نصر با ترجمه احمد آرام در ۴۱۲ صفحه با قیمت ۴۵ هزار تومان برای هفتمین نوبت توسط انتشارات علمی و فرهنگی تجدید چاپ شده است.
در معرفی کتاب «علم و تمدن در اسلام» آمده است: این کتاب برای اولین بار و به زبان انگلیسی در سال ۱۳۳۴ و به زبان انگلیسی در ایالات متحده آمریکا انتشار یافته و بگفته نویسنده هدف از انتشار آن تولید متنی با موضوع تاریخ علم و تمدن در اسلام بوده و جزئی از فرآیند ای بزرگ بمنظور تدوین کتاب هایی بوده که تاریخ علم و تمدن در جهان را برای مخاطب عام مورد کنکاش قرار می دهد.
نصر در مقدمه خود در این کتاب عنوان کرده که این اثر اولین اثری بوده که درباره علم و تمدن در اسلام به زبان های اروپایی تدوین شده است و در عین حال به سبب در نظر گرفتن مخاطب عام برای آن از بیان موضوعات بسیار تخصصی دراین زمینه در کتاب خودداری شده است.
کتاب در بدو امر به معرفی برخی چهره های جهانی علوم اسلامی پرداخته است و در ادامه موضوعاتی مانند دستگاه تعلیم و تربیت و سازمان های تربیتی، جهانشناسی، فیزیک، ریاضیات، نجوم، طب، کیمیاگری و شیمی و فلسفه را مورد توجه و بررسی تحلیلی قرار داده است.
همین طور کتاب «معارف اسلامی در جهان معاصر» اثر سیدحسین نصر در ۲۹۵ صفحه با قیمت ۳۰ هزار تومان برای ششمین نوبت توسط نشر مورد اشاره انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: کتاب «معارف اسلامی در جهان معاصر» برای اولین بار در سال ۱۳۴۷ انتشار یافته است و در برگیرنده مجموعه مقالاتی است که اهتمام دارند تا جوانب مختلف معارف اسلامی و تلاقی آن با جهان معاصر را مورد واکاوی قرار دهند.
این کتاب در چهار بخش موضوع اهمیت تحقیق در معارف و حکمت و علوم اسلامی در جهان امروز را تبیین و جوانبی از علوم و فلسفه اسلامی را بازگو می کند و در نهایت درباره موضوع تقابل جهان امروز و دین و علوم انسانی بحث می کند.1399/07/01
15:29:02
5.0 / 5
1256
تگهای خبر: بازار , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی