مراسم دهه دوم ماه صفر در آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی

مراسم دهه دوم ماه صفر در آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی

جاویدانی: مراسم عزاداری دهه دوم ماه صفر در آستان مقدس امام زادگاه عینعلی و زینعلی با سخنرانی حجت الاسلام سرلك و حاج مرتضی طاهری انجام می شود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، مهدی مزینانی مدیرعامل آستان امام زادگان عینعلی و زینعلی علیهم السلام در تشریح برنامه های عزاداری دهه دوم ماه صفر اظهار داشت: باتوجه به استقبال زوار و مجاوران این آستان از برنامه های ماه محرم، برگزاری برنامه های دهه دوم را با دعوت از سخنرانان و مداحان برجسته در دستور کار کمیته فرهنگی آستان قرار دادیم.
وی اظهار نمود: مراسم دهه دوم ماه صفر در این آستان با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سرلک و با مداحی حاج مرتضی طاهری برگزار می گردد.
مهدی مزینانی با بیان جزئیات این مراسم اضافه کرد: این مراسم به مدت به مدت ۴ شب از یکشنبه مورخ ۱۳ مهرماه پس از نماز مغرب و عشاء شروع می شود و تا شب اربعین ادامه خواهد یافت.
مزینانی با تاکید بر رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی و ضوابط سازمان اوقاف و امور خیریه در کلیه برنامه های آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی اظهار داشت: کلیه برنامه های عزاداری، کلاس های آموزشی، برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این آستان با رعایت کامل اصول و پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام می شود و برنامه های دهه دوم صفر نیز با همین ضوابط و حساسیت برگزار می گردد.
دبیر هیئت امنای استان امامزادگان عینعلی و زینعلی با اعلان اینکه اغلب مساجد و هیئت های عزاداری در روزهای محرم پرچمدار رعایت اصول و مقررات بهداشتی بودند و این مساله نیازمند مستند سازی است اظهار نمود: آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) با همکاری سایر مجموعه های فرهنگی همچون مجتمع فرهنگی مذهبی ائمه اطهار(ع) با هدف انعکاس تقید عزاداران امام حسین مقابل السلام به پروتکل های بهداشتی، مسابقات عکاسی با موضوع محرم و کرونا را برگزار کرد.
وی ادامه داد: هیئت داوران با بررسی آثار ارائه شده به دبیرخانه مسابقات، عکسهای برتر را انتخاب نمود و مقرر است آثار برگزیده در چارچوب نمایشگاه محرم و کرونا در حاشیه مراسم عزاداری دهه دوم صفر در صحن امام زادگان عینعلی و زینعلی به نمایش درآید.
علاقمندان جهت حضور در مراسم دهه دوم ماه صفر و بازدید از نمایشگاه عکس محرم و کرونا می توانند بوسیله بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، بالاتر از تقاطع پونک، بلوار پونکی به آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) مراجعه کنند.
منبع:

5.0 / 5
1155
1399/07/13
14:02:42
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاویدانی