در شورای مدیران دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفت:

بدون رتوش غرب هر روز رسواتر می شود

بدون رتوش غرب هر روز رسواتر می شود

به گزارش جاویدانی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اهداف دشمنان از اقدامات موهنانه نسبت به پیامبر اسلام اظهار داشت: رشد اسلام گرایی، منشأ جسارت كشورهای غربی به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) است و با این توهین ها چهره بدون رتوش غرب هر روز رسواتر می شود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در شورای مدیران دفتر تبلیغات اسلامی که در مرکز همایش های غدیر برگزار شد، با تبریک میلاد نبی گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع) اشاره کرد: حمایت کشورهای غربی از جسارت به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) سبب جریحه دار شدن قلوب مؤمنین و مسلمین شد.
وی، هراس غرب نسبت به رشد اسلام گرایی را منشأ اصلی جسارت ها به ساحت پیامبر(ص) دانست و اظهار داشت: عمده ترین ریشه این جسارت ها، هراسی است که جریان سکولار در غرب نسبت به رشد اسلام گرایی دارد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: کسانیکه در فضای غرب تنفس کرده اند و آشنا هستند، می دانند که در غرب یک اقبال طبیعی برای گرایش به اسلام وجود دارد و ایجاد ترس و واهمه از اسلام در دستور کار جریان های سکولار فرهنگی، سیاسی و کسانی که عملاً قدرت سیاسی و فرهنگی غرب را در اختیار دارند، قرار گرفته است.

اهداف جریانات سکولار غربی از توهین به پیامبر(ص)
وی با اشاره به سناریو و پازلی که در دستور کار جریان های سکولار فرهنگی و سیاسی غرب قرار دارد، اشاره کرد: تزریق وحشت از اسلام و مسلمین به جامعه و اینکه جامعه نتواند مسیر اصلی خودش را نسبت به پیوند با اسلام برقرار کند، یکی از اهداف مهم این جریانات سکولار غربی است.
حجت الاسلام والمسلمین واعظی، کریه نمایی نسبت به چهره اسلام و اهانت به رسول گرامی اسلام(ص) از طرق مختلف را یک راهبرد اصلی جریان های سکولار غربی عنوان نمود و اضافه کرد: چیزی که خیلی تعجب ما را برمی انگیزد، توجیه اینگونه رفتارها تحت عنوان آزادی بیان است.
وی افزود: در دهه های اخیر خصوصاً بعد از اختتام جنگ سرد، خیلی از شعارها و ارزش هایی که غرب به آنها می بالید، کاملاً نخ نما شده است.

ماهیت غرب در دهه های اخیر عریان تر و آشکارتر نمایان شد
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به دوران جریان دو قطبی در جهان و دوران جنگ سرد میان بلوک غرب و شرق، گفت: جریان شرق با شعارهای جذاب سوسیالیستی، اقشار مختلفی مخصوصاً جامعه کارگر و محروم را مورد توجه خود قرار داده بود، که جهان غرب مجبور بود برای خنثی کردن این رویکرد، از ایدئولوژی لیبرالی خود چهره آرایی کند.
وی ادامه داد: پس در دهه های ۶۰ و ۷۰ با ساخت فیلم ها و کار رسانه ای گسترده و تبلیغات وسیع توانستند چهره آرایی بسیار خوبی در مقابل هجمه ایدئولوژیک جریان های سوسیالیستی و کمونیستی انجام دهند و یک چهره موجهی از خود به نمایش بگذارند و ارزش های لیبرالی را پررنگ کنند.
حجت الاسلام والمسلمین واعظی افزود: باتوجه به این که غرب در ۳۰ یا ۴۰ سال اخیر و بعد از فروپاشی شوروی سابق رقیبی جدی در عرصه ایدئولوژیک مشاهده نکرد، ماهیت غرب خیلی عریان تر و آشکارتر نمایان شد و مخرب ترین جریانات تروریستی دست پرورده دموکرات ها است که بیشترین شعار آزادی و حقوق بشری را می دهند.
وی بیان کرد: در کارنامه ۸ ساله دولت بیل کلینتون به عنوان رئیس جمهور دموکرات، ایجاد جریان طالبان دیده می شود و یا جریانات خشن و خون ریزی مانند داعش در خاورمیانه که در سال های اخیر مشاهده می نماییم، دست پرورده اوباما است.

ماجرای عدم حضور دو استاد آمریکایی در وبینار یک پژوهشگاه
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این که هر روز که می گذرد، چهره بدون روتوش غرب رسواتر می شود، اشاره کرد: توهین به رسول گرامی اسلام(ص) را آزادی بیان می دانند، در صورتیکه اخیراً در یکی از وبینارها در یکی از پژوهشگاه ها، دو استاد آمریکایی دعوت شدند که بوسیله فضای وب در همایش شرکت نمایند که توسط حکومت آمریکا رسماً به این دو استاد آمریکایی فشار آوردند تا اگر در این وبینار شرکت نمایند، بودجه دانشگاه شان را مورد تحریم و فشار قرار می دهند و دانشگاه آمریکایی نیز از حضور اساتید ممانعت به عمل آورد.
وی ادامه داد: در یک جلسه تبلیغی از یک عالمی سؤال کردند که حکم لواط در اسلام چیست؟ این عالم هم جواب سؤال را داد، سپس در انگلیس فضایی ایجاد کردند و بیان کننده حکم را تحت فشار قرار دادند و از مرکز دعوت کننده او خواستند به هیچ وجه فرصت سخنرانی به او ندهند و این آزادی بیان غربی است.

انقلابِ اداریِ لازم در ساختار کشور به وجود نیامد
حجت الاسلام والمسلمین واعظی با اعلان اینکه بسیاری در داخل کشور این تصور را دارند که اگر بایدن رأی بیاورد، اتفاقات خاصی برای ایران به وجود می آید، اظهار نمود: ما در اقتصاد، مدیریت و اداره کشور یکسری مشکلاتی داریم، پس انقلابِ اداریِ لازم در ساختار کشور به وجود نیامد و بارها و بارها طرح اصلاح ساختار اداری و کوچک کردن دولت عنوان شد، ولی اقدامی صورت نگرفت و ما هنوز در ساحت های مختلف اداری و بودجه ریزی و فرایندهای مدیریتی و امور ساختاری مشکلات فراوانی داریم.
وی با اشاره به برخی گمانه زنی ها نسبت به اینکه اگر بایدن رأی بیاورد، مشکلات اقتصاد کشور حل می شود، اظهار داشت: آن زمانی که چند میلیون بشکه نفت را به نرخ بشکه ای ۱۲۰ دلار می فروختیم، آیا مشکلاتمان حل شد؟ ارزش پولی ما بیشتر شد؟

رفع فساد و مشکلات اقتصادی منوط به رفع امضاهای طلایی و اصلاح فرایندهاست
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر مسأله اقتصاد مقاومتی و اصلاح امور داخلی اظهار نمود: مادامی که مجلس، دولت و ارکان حاکمیتی دردهای مزمن در داخل را به شکل جدی اصلاح نکنند، دولت کوچک سازی نشود، دولت الکترونیک به معنای واقعی تشکیل نگردد، امضاهای طلایی از بین نرود و اصلاح فرایندها صورت نگیرد، نظام مالی و بانکی اصلاح نشود و شفاف سازی در عرصه حکمرانی و اداره کشور بوجود نیاید، علی الدوام با مشکلات فساد، تورم و کاهش ارزش پول ملی و... روبرو خواهیم بود و با انتخابات آمریکا هم مشکلات حل نخواهد شد.
وی اشاره کرد: شاید انتخاب بایدن تأثیر روانی و مقطعی خواهد داشت ولی درمان دردهای کشور به مواردی که ذکر شد، برمی گردد.
منبع:

1399/08/12
21:27:23
5.0 / 5
1278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی