دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب:

پیامبر اسلام چشمه جوشان عزت وكرامت است

پیامبر اسلام چشمه جوشان عزت وكرامت است

جاویدانی: دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به اهمیت برگزاری كنفرانس وحدت اسلامی اظهار داشت كه رونمایی از معامله قرن، یهودی سازی قدس شریف، نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی و اهانت به پیامبر گرامی اسلام(ص) تصادفی نیست.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم (ص) سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با مشارکت ۳۰۰ عالم و متفکر جهان اسلام بوسیله ویدیو کنفرانس درحال برگزاری است.
حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب و رئیس کنفرانس وحدت اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری العهد اشاره کرد: جهان اسلام از زمان تهاجم استعمارگران و طمع ورزان بیگانه تا به امروز مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته است که هدف آنها ذلیل کردن مسلمانان است. این مساله همچنان به شکل های مختلف و با روش های پیچیده و بررسی شده تداوم دارد و درحال بالا رفتن است، آنها همین طور در خطاب و مواضع سیاسی کشورهای مسلمان ضعف و عقب نشینی پیدا کرده اند.
وی اشاره کرد: برنامه ریزی های دشمن به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی ایران با شکست مواجه شد؛ انقلابی که کرامت و عزت نفس را به مسلمانان بازگرداند. از آن زمان به بعد دشمن تمام امکانات خودرا به کار گرفت تا بوسیله جنگ های نظامی، رسانه ای، اقتصادی و امنیتی روحیه شکست و تسلیم را در بین مسلمانان بوجود آورد اما پیروزی انقلاب اسلامی و درپی آن پیروزی هایی که در فلسطین و جنوب لبنان و مناطق مختلف جهان اسلام محقق شد نشان دهنده ایستادگی در مقابل دشمن و محافظت از عزت و کرامت و هویت اسلامی است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اظهار داشت که ما امروز نیاز مبرم و حیاتی به ایجاد روحیه عزت و کرامت در جای جای امت عزیز اسلامی داریم و بدون شک پیامبر اعظم اسلام(ص) چشمه جوشان عزت و کرامت در تمام عصرها است و تمام مسلمانان دنیا احساس عزت می کنند و سیره رسول اکرم را به یاد دارند.

رئیس کنفرانس وحدت اسلامی اصرار کرد که به سبب سهل انگاری برخی حکومت های اسلامی در حفاظت از عزت کشورهای خود و کرامت ملت های خود و همین طور به سبب ضعفی که در مقابل دشمن نشان دادند، دشمنان امت اسلام برای تعمیق روحیه ذلت در بین مسلمانان تمام تلاش خودرا به کار گرفتند و همزمان بودن معامله قرن، یهودی سازی قدس شریف، نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی و اهانت به رسول مکرم اسلام(ص) تصادفی نیست و این قسمتی از طرح و برنامه قدیمی برای ایجاد ذلت و ضعف در بین مسلمانان است.
او در آخر اظهار داشت که هفته میلاد پبامبر اکرم و هفته وحدت اسلامی امسال از اهمیت خاصی برخوردارست بنا بر این تصمیم گرفتیم که باوجود انتشار ویروس کرونا امسال این مراسم را پرشکوه تر برگزار نماییم.
منبع:

1399/08/14
15:20:00
5.0 / 5
1365
تگهای خبر: فرهنگ , قدیمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی