توسط انتشارات جهان كتاب؛

ملوان آمستردام به كتابفروشی ها آمد

ملوان آمستردام به كتابفروشی ها آمد

جاویدانی: ترجمه كتاب پلیسی ملوان آمستردام بعنوان نود و دومین عنوان مجموعه نقاب توسط انتشارات جهان كتاب منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «ملوان آمستردام» با گردآوری و مقدمه میشل لوبرن و کلود مسپلد اخیرا با ترجمه یاسمن مَنو توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب نود و دومین عنوان از مجموعه پلیسی «نقاب» است که این ناشر چاپ می کند.
داستان های این کتاب، مجموعه منتخبی از بخش اول کتاب گلچین داستان های سیاه و پلیسی فرانسوی با گردآوری میشل لوبرن و کلود مسپلد است. بخش اول آن کتاب، «اجداد رمان سیاه» نام داشت و داستان هایی که از آن بخش در «ملوان آمستردام» چاپ شده اند همگی از اسلاف داستان پلیسی در فرانسه هستند. کتاب گلچین داستان های سیاه و پلیسی فرانسوی، سال ۱۹۹۵ توسط انتشارات لاتالانت منتشر گردید.
داستان های چاپ شده در «ملوان آمستردام» آثار کوتاه جنایی قرون نوزده و بیستم را شامل می شود. این کتاب دربرگیرنده این داستان هاست:
«لاگراند برِتْش» از هونره دوبالزاک، «جنایت روسی» از آلفونس اَله، «ملوان آمستردام» از گیوم آپولینر، «جوشانده» از لئون بلوی، «بشکه کوچک» از گی دو موپوسان و «ماتئو فالکون» از پروسپِر مریمه. قبل از هر داستان کتاب، معرفی کوتاهی از نویسنده آن درج شده است.
در قسمتی از داستان «ماتئو فالکون» از این کتاب می خوانیم:
اگر آدم کشته اید، به بوته_بیشه زار پورتووچیو بروید و در آنجا با یک تفنگ، باروت و فشنگ در امنیت زندگی کنید. البته پالتوی قهوه ای کلاه دار را فراموش نکنید که هم بعنوان روانداز و هم زیرانداز به کارتان می آید. چوپان ها به شما شیر، پنیر و شاه بلوط می دهند. هیچ ترسی نه از قانون خواهید داشت و نه از بستگان مقتول، جز وقتی که برای تهیه مهمات مجبورید پایین بیایید و به شهر بروید.
زمانی که من در سال ۱۸۰۰ در کُرس بودم، خانه ماتئو فالکون در نیم فرسخی این بوته_بیشه زار قرار داشت. در منطقه مرد نسبتا ثروتمندی محسوب می شد. اشرافی زندگی می کرد، یعنی بدون آنکه کار کند. گذران زندگی اش از محصولات دام هایش بود که چوپان های خانه به دوش برای چرا به کوهستان می بردند. وقتی او را دیدم یعنی دو سال بعد از واقعه ای که برایتان تعریف خواهم کرد به نظر حداکثر پنجاه ساله می آمد. مردی کوتاه قد اما قوی هیکل را مجسم کنید، با موهای فری سیاهِ پَرکلاغی، دماغ عقابی، لبان باریک، چشمان درشت و نگاه تیز و پوستی به رنگ آستر چکمه. مهارتش در تیراندازی حتی در آن خطّه که تیراندازان ماهر زیاد است، خارق العاده بود. برای مثال او هیچ گاه با تفنگ شکاری چهارپاره قوچ کوهی را از پا درنمی آورد بلکه در صدوبیست پایی با شلیک یک گلوله به سر یا شانه، حیوان را می کشت.
این کتاب با ۹۲ صفحه، شمارگان ۴۴۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1399/08/19
15:22:25
5.0 / 5
1160
تگهای خبر: بازار , زندگی , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
جاویدانی