جزیئات جشنواره وقف چشمه همیشه جاری

جزیئات جشنواره وقف چشمه همیشه جاری

به گزارش جاویدانی مدیر کل اوقاف استان تهران با اعلان اینکه جشنوارهˮ وقف چشمه همیشه جاریˮ با هدف ترویج فرهنگ وقف و ماندگاری این مساله صورت می گیرد اظهار داشت: این جشنواره در موضوعات مختلفی همچون عکاسی، خوشنویسی، هنرهای تجسمی، کتابخوانی و... فعالیت دارد که اداره کل استان تهران در بحث فضای مجازی این جشنواره فعالیت می کند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، مجتبی عبدالهی در تشریح برنامه های جشنواره "وقف چشمه همیشه جاری" اظهار نمود: فعالیت فضای مجازی این جشنواره بر عهده اداره کل اوقاف استان تهران است. در این جشنواره موضوعات مختلفی همچون عکاسی، خوشنویسی، شعر و ادب، رسانه، پژوهش وقف، هنرهای تجسمی، کتابخوانی، فضای مجازی و... مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: افرادی که در موضوع وقف در وب سایت، وبلاگ، کانال های گروهی مختلف و بازی های کامپیوتری در موضوع وقف کار کرده اند می توانند در این جشنواره شرکت نمایند و محدودیتی برای ارسال آثار وجود ندارد.
مدیر کل اوقاف استان تهران با اشاره به موضوعات و عناوین اصلی جشنواره اشاره کرد: وقف برای قرآن، ارتباط مردم و جامعه با وقف، وقف تبلیغ و ترویج معارف دوده (ع)، وقف و امامزادگان و بقاع متبرکه، وقف و احسان به ایتام و فقرا، وقف و فرهنگ شهروندی، وقف و گردشگری، وقف و علم و فناوری، وقف و سلامت و درمان، وقت و خانواده محوری و سبک زندگی، وقف و کارآفرینی و اشتغال، وقف جمعی و مشارکتی، وقف و کاهش لطمه های اجتماعی و هر آنچه مربوط به موضوع وقف است همچون موضوعات این جشنواره شمرده می شود.
وی اشاره کرد: علاقمندان جهت شرکت در این جشنواره می توانند به سایت جشنواره وقف مراجعه کنند و آثار خودرا تا اختتام فروردین ۱۴۰۰ برای جشنواره ارسال کرده و داوری و اعلام نتایج خرداد ۱۴۰۰ اعلام می شود.
عبدالهی اظهار داشت: هدف ما از برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ وقف است. ما اعتقاد داریم که وقف تا ابد می ماند و نگاه ما باید در این حوزه یک نگاه فرهنگساز باشد. ما بنا داریم به شرکت کنندگان در سه بخش" تارنما و وبلاگ"، "کانال، گروه و صفحه مجازی "و" بازی و نرم افزار" جوایز نقدی، تندیس جشنواره و دیپلم افتخار اعطا کنید.

برگزاری کمک مومنانه در قالب جشنواره شهید سلیمانی
ایشان سپس با اشاره به قسمتی از کمک های سازمان اوقاف و امور خیریه در ارتباط با بحث کمک های مومنانه اظهار داشت: این سازمان از همان ابتدا در این حوزه فعالیت داشته است و یکی از برنامه های ما با عنوان جشنواره شهید قاسم سلیمانی از اول آذر تا ۱۳ دی ماه در چهار مرحله اجرا می شود. تهیه و توزیع بسته های غذایی، تهیه لباس گرم، کفش و توزیع غذای گرم، توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده همچون کارهای ما در این جشنواره است و ما در صدد هستیم که از نیات واقفین در این حوزه بهره ببریم.

بازگشایی اماکن متبرکه منوط به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا است
وی در ارتباط با بازگشایی اماکن مذهبی و بقاع متبرکه اظهار داشت: هر اقدامی برای بازگشایی این اماکن مقدسه منوط به مصوبه ستاد کرونا است. در بعضی از امامزادگان رفت و آمد صورت می گیرد. اما اجازه حضور افراد به اطراف ضریح داده نمی گردد و محدودیت هایی در این حوزه وجود دارد. هر زمان که ستاد اجازه بدهد ما درب ها را باز می نماییم.
منبع:

5.0 / 5
911
1399/09/19
14:39:02
تگهای خبر: جشنواره , زندگی , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی