برنامه های سازمان تبلیغات استان تهران برای گرامی داشت یاد شهید سلیمانی

برنامه های سازمان تبلیغات استان تهران برای گرامی داشت یاد شهید سلیمانی

مسئول اطلاع رسانی عملیات حاج قاسم سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار داشت: همچون برنامه های این سازمان نذر خون، پویش ختم قرآن و صلوات، برگزاری جشنواره سرود «رفیق خوشبخت ما»، رونمایی از کتاب «مردمی سازی مقاومت» که در قالب 15گفتگو با چهره های برجسته جبهه مقاومت، برگزاری «شب شعر مقاومت» ویژه طلاب جوان خواهر و برادر و... است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، روح الله عبداللهی مسئول اطلاع رسانی عملیات حاج قاسم سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به برنامه های این سازمان باتوجه به فرارسیدن سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) اظهار نمود: این سازمان نیز همچون دیگر سازمان ها و دستگاه های فرهنگی مرتبط برای این ایام فارغ از عملیات های جهادی و اقدامات حمایتی از لطمه دیدگان کرونا برنامه هایی را در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برنامه های خدمت رسانی ما در قالب طرح عملیات حاج قاسم سلیمانی از ۱۳ آبان ماه آغاز و تا ۱۳دی ماه ادامه خواهد داشتٰ اظهار داشت: طرح نذر خون به نیابت از سردار سلیمانی نیز در همین بازه زمانی با همکاری سازمان انتقال خون استان تهران در حال اجراست و مجموعه های تحت پوشش ما مانند هیأت ها، کانون های فرهنگی، تبلیغی و قرآنی، تشکل های مذهبی و... در این عرصه پای کار آمده اند و طبق هماهنگی بعمل آمده هر هفته نیز یک پایگاه سیار در یک شهرستان فاقد پایگاه دائمی اهدای خون حضور پیدا می کند تا مردم برای اهدای خون سهولت داشته باشند.

عبداللهی اظهار داشت: پویش ختم قرآن و صلوات نیز توسط اداره قرآنی این سازمان آغاز گردیده و ثواب و هدیه آن به روح شهدای مدافع حرم خصوصاً شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش اهدا خواهد شد که از ۱۳ آبان ماه در حال اجراست و تا ۱۳دی ماه ادامه خواهد داشت.

مسئول اطلاع رسانی عملیات حاج قاسم سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به برگزاری جشنواره سرود «رفیق خوشبخت ما» اشاره کرد: این جشنواره در سطح استان تهران برای دانش آموزان و نوجوانان با همکاری و مشارکت مجموعه پایگاه اطلاع رسانی شهید حاج قاسم سلیمانی، شبکه امید، مجموعه ماوا، مرکز سرود و موسیقی بسیج، مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حوزه هنری، مرکز تولیدات رسانه ای بسیج صدا و سیما، اداره کل آموزش و پرورش استان تهران و همین طور اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی در حال برگزاری است و آثار آنها به صورت صوت و نماهنگ به دبیرخانه ارسال می شود و در نهایت آثار ارسالی که حداکثر تا ۳۰ آذر ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد مورد ارزیابی و داوری قرارگرفته و از آثار برتر تقدیر و تشکر خواهد شد. علاوه بر این بناست آثار منتخب از شبکه های مختلف سیما به خصوص شبکه امید پخش گردد.

وی با اشاره به اینکه مدرسه علم و عمل این سازمان نیز در این ایام برنامه های ویژه ای خواهد داشتٰ اشاره کرد: رونمایی از کتاب «مردمی سازی مقاومت» که در قالب ۱۵گفتگو با چهره های برجسته جبهه مقاومت از ایران، عراق، لبنان، یمن، سوریه، روسیه، بحرین و فلسطین است صورت خواهد گرفت.

برگزاری وبینارهای تخصصی «نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در پیشبرد اهداف جبهه مقاومت» و در نهایت برگزاری «شب شعر مقاومت» ویژه طلاب جوان خواهر و برادر بیش از ۷۰ حوزه علمیه استان تهران همچون برنامه های این مدرسه خواهد بود.

عبداللهی اظهار داشت: «عهدواره نسل سلیمانی ها» نیز که سال قبل درمجموعه فرهنگی سرچشمه انجام شد امسال به صورت تلویزیونی و مجازی برای مخاطب کودک و نوجوان انجام خواهد شد. همین طور مسابقه کتاب خوانی نیز با سه عنوان کتاب با موضوع سردار سلیمانی در نظر گرفته شده است.

مسئول اطلاع رسانی عملیات حاج قاسم سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران از برگزاری مراسم گرامیداشت و یادبود سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط هیأت و تشکل های مذهبی استان خبرداد و اشاره کرد: دیدار با خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و سلامت، اجرای عملیات مواسات و کمک مومنانه برای نیازمندان، توسط ادارات تابعه در سطح استان و همین طور برگزاری مسابقه نقاشی کودکان با عنوان «من سلیمانی ام» توسط خانه های قرآنی و «پویش نامه به خدا» با همکاری خانه فرهنگی بوژان برای گروه سنی کودکان از دیگر ویژه برنامه های بزرگداشت سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی این سازمان است.5.0 / 5
1178
1399/09/25
22:58:29
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
جاویدانی