علی مغانی:

جشنواره چاپ نیازمند حمایت های جدی مالی است

جشنواره چاپ نیازمند حمایت های جدی مالی است

رئیس اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی اظهار داشت: بودجه دفتر چاپ باید افزایش پیدا کند و جشنواره چاپ و نشر نیازمند حمایت های جدی مالی برای بهتر برگزار شدن است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، علی مغانی رئیس اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی با اشاره به دغدغه های اهالی چاپ در دوران کرونا اظهار داشت: طی ماه های اخیر دست اندرکاران و فعالان این حوزه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده اند و با وجود قول هایی که برای کمک به تولیدکنندگان داده شد، هیچ اقدامی انجام نشده و همکاران ما شرایط سختی را تجربه می کنند.
وی اضافه کرد: برای مثال با آنکه امسال سال کم کاری برای همکاران ما بود اما همه آنها موظف به پرداخت مالیات و سهم بیمه و … شدند در صورتیکه دولت می توانست زمینه ای فراهم آورد که در این شرایط سخت پرداخت سهم بیمه از طرف کارفرمایان حذف شود.
مغانی با اعلان اینکه در خراسان رضوی سالانه چندین میلیارد صادرات محصولات چاپی داشتیم، عنوان کرد: ما به پنج کشور هم مرز استان خراسان یعنی افغانستان، عراق، ترکمنستان، آذربایجان و قزاقستان صادرات داشتیم اما الان همه آنها قطع شده است برای اینکه وقتی نمی توانیم قیمت مواد اولیه را یک هفته ثابت نگه داریم طبیعتاً مشتریان خودرا از دست می دهیم.
وی در ادامه به بحث عدم واسپاری صنعت چاپ به وزارت صمت نیز اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بر محتوای کار چاپی نظارت کند و مسائل فنی و تخصصی چاپ در حوزه وزارتخانه دیگری است اما متأسفانه کمیسیون فرهنگی مجلس دراین زمینه بدون نظرخواهی از صنف تصمیم گیری کرد.
مغانی همین طور درباره برگزاری جشنواره چاپ توضیح داد: بودجه دفتر چاپ و نشر بسیار محدود است و در مقایسه با سایر کارها و برنامه ها مبلغ کمی برای آن در نظر گرفته شده و بنا بر این این جشنواره نیازمند حمایت های مادی جدی است.

1399/10/15
13:53:10
0.0 / 5
1135
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
جاویدانی