همزمان با نمایشگاه مجازی كتاب تهران؛

راهبردهای تحول در مدیریت كلان كشور روانه بازار نشر شد

راهبردهای تحول در مدیریت كلان كشور روانه بازار نشر شد

جاویدانی: کتاب راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به قلم ابراهیم کارخانه ای توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.


به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور» با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به قلم ابراهیم کارخانه ای توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.

این اثر حاصل کوشش های فراوانی است که توسط دکتر کارخانه ای در قالب مقالات و یادداشت ها در رسانه ها منتشر گردیده است؛ اما بتازگی بصورت موضوعی و طبقه بندی شده به رشته تحریر در آمده و تبدیل به کتاب شده است و این اثر جلد نخست آن با موضوع نگاه راهبردی به جهاد علمی، تولید ملی و مجلس در تراز انقلاب و نیز نگاه تحلیلی و انتقادی به عملکردهای مدیریتی و اقتصادی همراه با ارائه صدها راهبرد عملیاتی در حوزه های مختلف می باشد که جهت علاقمندان، پژوهشگران و مدیرانی که به اعتلاء و پیشرفت ایران اسلامی می اندیشند به نگارش در آمده است.

در مقدمه این اثر به ۴۰ پیام از بیانیه ی ۴۰ سالگی انقلاب اشاره نموده است که قسمتی از آن در ادامه می آید: بیانیه چهل سالگی انقلاب، چشمه زلال و جوشانی است از حکمت نظری و عملی انقلاب در اداره کشور و سندی راهبردی است برای گام دوم انقلاب در دستیابی به قلل رفیع پیشرفت، عزت و اقتدار جهانی ملت ایران که می بایست به همت بلند جوانان مومن، انقلابی، دانا و کاردان با ورود آنان به عرصه های مختلف مدیریتی کشور محقق گردد. از آنجائیکه بیانیه تفسیری رهبری حکیم و فرزانه انقلاب هیچ گاه نباید در قالب سخنرانی ها و میزگردها محصور گردد؛ در ذیل بمنظور تسهیل در اجرا، ۴۰ پیام مهم انقلابی و اجرائی از بیانیه مذکور بعنوان نقطه شروع حرکت و برنامه ریزی برای عملیاتی نمودن این مهم پیشنهاد می گردد: ۱- افتخار به بزرگ ترین و مردمی ترین انقلاب عصر جدید که با پشت سر نهادن یک چله پرشکوه بدون خیانت به آرمان ها در مقابل همه وسوسه هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می رسید از کرامت و اصالت شعارهایش صیانت کرده است. ۲- پیشرانی قدرتمند انقلاب اسلامی همگام با حفظ شعارها و آرمان ها در شرایطی که از دو کانون قدرت شرق و غرب جهان کانون قدرت شرق نابود و قدرت دیگر با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار آن می دهد دست و پنجه نرم می کند. ۳- جاودانگی و استثنایی بودن شعارهای جهانی انقلاب (آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، استقلال عقلانیت و برادری )که با فطرت بشر در همه عصرها سرشته است بعنوان امتیاز منحصر به فرد نظام اسلامی در جهان. ۴- پرهیز از تجدید نظر طلبی و انفعال و فاصله نگرفتن از ارزش های آمیخته با دین مردم و دفاع ابدی از نظریه نظام انقلابی. ۵- پایبندی شدید به اصول و حساسیت در مرزبندی با رقیبان و دشمنان انقلاب و پیموده شدن فاصله میان باید ها و واقعیت ها با حضور نسل جوان، مومن، دانا و پرانگیزه انقلاب. ۶- ایستادگی با صراحت و شجاعت در مقابل زورگویان و گردنکشان و دفاع از مظلومان و مستضعفان و پرهیز از افراط گرایی و چپ روی هایی که مایه ننگ خیلی از قیام ها و جنبش ها شده است. ۷- حراست از انقلاب با هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما (ارواحنا فداه). ۸- اعتقاد به اصل ما می توانیم بعنوان یادگار امام خمینی که ایران را به عزت و پیشرفت در همه عرصه ها رسانید. ۹- ورود مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان و فعالان جوان در همه میدان های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین المللی با جهت گیری تحکیم دین، اخلاق، معنویت و عدالت در عرصه های مدیریتی کشور و با بهره بردن از تجربه ها و عبرت های گذشته و نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی در تحقق الگوی کامل نظام پیشرفت اسلامی. ۱۰- فعال سازی ظرفیت های طبیعی و انسانی کم نظیر کشور که مورد غفلت قرار گرفته است با همت های بلند و انگیزه های جوان و انقلابی.
و...

کتاب «راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور» با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در قطع رقعی و ۲۲۶ صفحه به قلم ابراهیم کارخانه ای، همزمان با ایام نمایشگاه مجازی کتاب تهران توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.

1399/11/09
16:10:57
0.0 / 5
918
تگهای خبر: بازار , فرهنگ , كتاب , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
جاویدانی