وزیر كشور در نشست اعضای بنیاد غدیر

باید كار فرهنگی و علوی در شان انقلاب و نظام انجام دهیم

باید كار فرهنگی و علوی در شان انقلاب و نظام انجام دهیم

وزیر کشور با تکیه بر اینکه پیام ادیان الهی بر اساس فطرت انسانی است؛ اظهار داشت: انسان وقتی به فطرت خودش رجوع می کند، خود این فطرت راهنمای خوبی در پیروی از دین و ایمان به خدای متعال است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در دیدار با دبیر کل و اعضای ارشد بنیاد بین المللی غدیر که در محل وزارت کشور انجام شد با تاکید بر اینکه پیام ادیان الهی برمبنای فطرت انسانی است؛ اظهار داشت: انسان وقتی به فطرت خودش رجوع می کند، خود این فطرت راهنمای خوبی در پیروی از دین و ایمان به خدای متعال است.

وی با اشاره به اینکه «روند تاریخی هم گویای پیوستگی و ارتباط دین و فطرت انسانی است» اظهار داشت: از صدر اسلام قریب به ۱۴۰۰ سال می گذرد و در این سالها دشمنان اسلام و دین خدا، کوشش های بسیاری جهت منحرف کردن دین و تضعیف ارزش های دینی به کار بردند، اما همه این تلاش ها به شکست انجامید.

وی با اشاره به شرایط کنونی جهانی در بعد معنویت اظهار داشت: امروز بشریت بیشتر از هر زمان دیگری محتاج آموزه های الهام بخش دینی است و این مسئله را در همه ابعاد شامل زوایای فردی که انسان ذاتا دنبال حق جوئی، عدالت طلبی است و هم در بعد اجتماعی که همه انسان ها خواهان زندگی َآرام و سالم هستند؛ شاهد می باشیم.

وزیر کشور با اظهار این که «همه نیازهای بشری در حوزه های گوناگون در قرآن کریم و سیره پیامبر عظیم الشان و ائمه اطهار مطرح شده است»، اظهار داشت: دنیا امروز طالب صلح و دوستی است و این مسئله همواره در آیات قران تاکید گردیده است و نیاز است بشریت بیشتر از هر زمان دیگری به قران و اسلام رجوع کند و از آموزه هایش بهره مند گردد.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه، به شکل گیری انقلاب اسلامی بعنوان انقلابی که برآمده از اندیشه های قرانی و دینی است اشاره نمود و اظهار داشت: امروز بیشتر از ۴ دهه از شکل گیری انقلاب اسلامی گذشته است و باید کار فرهنگی و علوی در شان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در جامعه انجام دهیم.

وی افزود: باید با رفتار مهربانانه و تعامل مؤمنانه همه گرایش ها و خواسته ها را به چشمه زلال امامت و ولایت نزدیک سازیم و اخلاق و دوستی را در جامعه تقویت نماییم.

جانشین رئیس جمهور در شورای اجتماعی کشور تصریح کرد: یک آفت مهم جامعه ما، رواج دروغگویی و نسبت دادن آسان تهمت های نارواست و باید در این خصوص کارهای بزرگ فرهنگی صورت گیرد.

تبیین ابعادی از مشکلات کنونی جامعه ایرانی از دیگر محورهای سخنان وزیر کشور در این جلسه بود که در این خصوص اظهار داشت: شاید در نگاه اول مشکلات معیشتی و اقتصادی مهم ترین مشکلات و چالش های جامعه باشد اما بر این باورم که ریشه اصلی مشکلات در سه بخش، فرهنگ، قانون و عقب افتادگی علمی کشور است.
وی در این خصوص اظهار داشت: فرهنگ زیربناست و قانون هر کشوری متاثر از فرهنگ عمومی آن کشور است. مسئله ای که در کشور مواجه هستیم عدم قانونمداری و بی توجهی به آن از همان زمان شکل گیری انقلاب مشروطه است.
رحمانی فضلی اشاره کرد: باید جامعه و کشور را حول محور قانون انتظام بخشیم و بدانیم تحقق این امر کمک هم به توسعه و ابادانی کشور می کند.
وی در این خصوص به نقش مهم و خطیر آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اشاره نمود و اظهار داشت: باید از همان ابتدا، آموزه های مبنایی فرهنگ قرانی و دینی نظیر راست گویی و نرم خویی، به فرزندان ایرانی آموزش داده شود.

وزیر کشور همینطور اشاره کرد: آنچه که ناجی همه ما و نجات بخش جامعه ماست، بهره گیری از دریای زلال معرفت قرآنی و دینی است و امروز جامعه به شدت به این معرفت و اخلاق دینی نیاز دارد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین صدیقی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر، توضیحات مبسوطی در مورد کارهای این بنیاد بیان کرد.

وی همین طور با اعلان اینکه وزارت کشور همواره نقش تسهیل گری و حمایتی در توسعه فرهنگ علوی از راه استانداری های سراسر کشور داشته است؛ اظهار داشت: اهتمام و توجه ویژه وزیر کشور به مسئله غدیر شایسته تقدیر است و انصافا در دوره حضور دکتر رحمانی فضلی در راس وزارت کشور، حمایت ها و اقدامات ارزشمند ای را از جانب وزارت کشور و نهادهای تابعه اش در کارهای فرهنگی و پژوهشی بنیاد بین المللی غدیر شاهد می باشیم.

دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر همینطور در نامه ای خطاب به وزیر کشور از حمایت ها و پشتیبانی های پرارزش و موثر دکتر رحمانی فضلی از برنامه ها و کارهای علمی پژوهشی فرهنگی تبلیغی بنیاد بین المللی غدیر تشکر و قدردانی کرده است.1399/11/11
21:52:56
0.0 / 5
763
تگهای خبر: آموزش , زندگی , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاویدانی