معاون فرهنگی اوقاف:

انقلاب اسلامی ابعادی ناشناخته از قرآن را آشكار كرد

انقلاب اسلامی ابعادی ناشناخته از قرآن را آشكار كرد

خراسان رضوی معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه حالا تحریم ها در نهایت خود است، اظهار داشت: پس از هر سختی آسانی است.حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل در مراسم تجلیل از افتخارآفرینان چهل وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خراسان رضوی که شب گذشته، ۲۱ بهمن ماه، در بقعه متبرکه امام زادگان یاسر و ناصر (ع) شهر طرقبه شاندیز برگزار شد، اظهار نمود: به جز «مطهرون» کسی نمی تواند با این قرآن تماس برقرار کند. مفهوم این مورد این است که برای لمس آیات شریف قرآن باید از آلودگی ها و نجاسات مطهر باشیم و این موارد برای بعد ظاهری قرآن است.

وی افزود: اما در بعد معنوی منظور تماس فکری با قرآن و درک و فهم محتوا و مفهوم و در واقع معرفت قرآن کریم است که آنرا باید از مطهرون بگیریم. حقیقت و باطن قرآن اهل بیت(ع) هستند و ما مفتخریم که از محضر آنها کسب معرفت کرده ایم و باید معارف را از آنها بگیریم.

عادل ضمن اشاره به برگزاری جلسات قرآنی در سطح کشور، خاطرنشان کرد: همه این ها در پرتو قرآن اتفاق افتاده است. انقلاب اسلامی ما در واقع ابعادی از قرآن را آشکار کرد که تا پیش از انقلاب ناشناخته بود و یا دشمنان تلاش بر مکتوم ماندن آن داشتند.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب ما عبادات فردی خود مثل نماز و روزه را بعنوان یک فرد مسلمان داشتیم، اما ابعاد جهانی اسلام و افق بزرگی که خداوند متعال در پرتو رسالت رسول مکرم اسلام(ص) برای جامعه اسلامی و کل بشریت متصور شده بود که متصل به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) خواهد شد، مغفول و ناشناخته مانده بود و با وجود دسیسه های دشمنان نمایان نمی شد. انقلاب اسلامی این بعد مهم از دین و بعد مهم از آیات قرآنی که دین یک جامعه دینی بوده و یک مبحث فردی نیست را به منصه ظهور رساند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ضمن اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری، تصریح کرد: آرمان بزرگ و هدف غایی انقلاب اسلامی دست یافتن به جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی است که با تلاش جوانان و مجاهدت های همه دغدغه مندان و دلسوزان و علاقمندان به نظام به آن نقطه نزدیک می شویم و به آن خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه «بسیاری از آیات قرآنی تا قبل از انقلاب اسلامی تعطیل بود»، بیان نمود: امام راحل(ره) با آیات قرآن شروع کردند. ریشه های نورانی انقلاب اسلامی ما از آیات قرآنی است. پیش از انقلاب بسیاری از آیات قرآن گفته و یا خوانده می شد، اما مفهوم اصلی آن شاید رعایت نمی شد، مفهوم اصلی آنرا انقلاب اسلامی متجلی کرد.

عادل اضافه کرد: البته مشکلاتی هم وجود دارد مسؤلان وظیفه دارند که مشکلات را حل کرده و مبحث معیشت و رفاه مردم را رسیدگی کنند. گرانی ها مردم را اذیت می کند، اما باید دستاوردهای نظام اسلامی را هم ببینیم که ایران امروز نه تنها در خاورمیانه، بلکه در جهان ابرقدرت ها را کنار می زند و حرفی برای گفتن دارد. حالا تحریم ها در نهایت خودش است و در حال اتفاق افتادن است خود آنها را هم خسته کرده است.

وی ضمن اشاره به این که «بعد از هر سختی آسانی است»، تصریح کرد: شهیدان را برای رسیدن به اهداف مقدس داده ایم و سختی ها برای رسیدن به این هدف مقدس بوده است. مگر پیغمبر ما را تحریم نکردند؛ سه سال تمام در شعب ابی طالب سخت ترین تحریم های اقتصادی را بر مسلمانان تحمیل کردند. قرآن می گوید که «الگوی شما پیامبر است»؛ ما رهروان پیامبر هستیم. پس تحریم، تهدید، جنگ و شهادت هم وجود دارد.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه «اگر اشکالاتی وجود دارد باید رفع شود»، افزود: تک تک آحاد جامعه باید در رفع مشکلات کمک کنند، در طول سالهای گذشته جریان های مختلف فکری، فتنه ها، جنگ و ترور بوده که بهترین جوانان ما برای دفاع از این مرز و بوم رفتند و یک وجب از این خاک را به دشمن ندادند، حالا این ما هستیم و این دستاورد بزرگ و برای ادامه راه تکلیف داریم. امام راحل(ره) در وصیت نامه خود فرمودند که رمز بقای انقلاب همان رمز پیروزی انقلاب است که آن هم ایمان به خدا و وحدت کلمه بود. ایمان به خدا و وحدت کلمه و پشت سر رهبری حرکت کردن نیاز جامعه است و امروز وظیفه ما اطاعت از رهبری است.

وی بیان نمود: امروز هم مانند سلیمانی ها در راه می باشد. مکتب حاج قاسم سلیمانی امروز یک جریان است این نظام نیاز دارد که جوانان برای آن تلاش کنند. تلاش امروز شاید با تلاش ۴۰ سال قبل متفاوت باشد، امروز تلاش علمی مقدس است، کوشش برای سلامت جامعه که کادر درمان در خط مبارزه با آن در حال خدمت هستند مقدس است، چون برای یک هدف مقدس طراحی شده و درحال پیش رفتن است.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خاطرنشان کرد: از ابتداء این نظام سیل شبهات از جانب دشمنان و بدخواهان وجود داشت و الان با تاکید بر فضای مجازی بر حجم آن افزوده شده است. براین اساس ما هم باید از فضای مجازی استفاده نماییم و شبهات را پاسخ دهیم و راه درست را رای خود تبیین نماییم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، وی تصریح کرد: اگر امروز فسادی در بخشی صورت گرفت جای توجیح ندارد و باید با مسئول فاسدی که به بیت المال دست درازی می کند با شدیدترین مجازات ها برخورد کرد، اما این مسائل که گاهی امکان دارد اتفاق بیفتد کجا و اتفاقاتی که در قبل از انقلاب اتفاق می افتاد کجا.

عادل افزود: این انقلاب اسلامی افتخار و آبرویی است برای همه مسلمانان، سایر مسلمانان در بلاد اسلامی هم اگر حرکتی هایی دارند در پرتو همین انقلاب شکل گرفته است امید است آنها هم سردمداران وابسته و خائن و فاسد را که لیاقت زمامداری حکومت اسلامی را ندارند ساقط کنند و جامعه جهانی اسلامی هر چه زودتر برای ظهور و حکومت منجی عالم بشریت آماده شود.
1399/11/24
23:25:24
0.0 / 5
856
تگهای خبر: سلامت , طراحی , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
جاویدانی