جزئیات برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن كریم

جزئیات برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن كریم

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این مساله که در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم درصدد صرفه جویی 60 درصدی مسابقات هستیم اظهار داشت: ما در صدد هستیم این مسابقات را در فضای مجازی ترویج بدهیم و پیش بینی ما این است که بین 6 تا 8 میلیون بازدید کننده در این دوره از مسابقات داشته باشیم.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی امروز( ۱۱ اسفندماه) در نشست تشریح برنامه های سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران اظهار نمود: در سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در بخش آقایان در رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و حفظ کل قرآن کریم مسابقات برگزار می گردد.
وی اشاره کرد: همین طور چهارمین دوره در بخش بانوان در رشته حفظ کل قرآن کریم و چهارمین دوره طلاب علوم دینی در رشته های قرائت تحقیق و تفسیر، قرائت ترتیل و تفسیر، حفظ کلو تفسیر و خطابه و تفسیر تخصصی قرآن کریم برگزار می شود.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر این مطلب که در این دوره از مسابقات دومین دوره مسابقات کتابت قرآن کریم و همایش کتابت قرآن برگزار می شود، اظهار داشت: هدف از برگزاری این مسابقات تکریم منزلت قرآن بعنوان کتاب اندیشه و عمل و کتابی جهت زندگی است همین طور تکریم منزلت قاریان و حافظان نیز از دیگر اموری است که در این مسابقات به دنبال آن هستیم درصددیم با غیرحضوری شدن مسابقات کاهش ۶۰ درصدی هزینه ها را داشته باشیم.
خاموشی عنوان کرد: این غیر حضوری شدن مسابقات فرصتی است که می توانیم این کتاب باارزش را بیشتر از گذشته در فضای مجازی رشد بدهیم مسابقات سراسری قرآن کریم که بتازگی انجام شد در حدود دو و نیم میلیون بازدید کننده در فضای مجازی داشت همین طور مسابقات بین المللی نیز بین ۶ تا ۸ میلیون بازدید کننده داشت.
وی اشاره کرد: یکی از مهم ترین ریسمان هایی که امت اسلامی می توانند به آن چنگ بزنند قرآن کریم است برگزاری این مسابقات در روزهای شیوع ویروس کرونا می تواند نشان بدهد که اسلام و قرآن هنوز زنده است تعدادی از کشورها در این ایام مسابقات قرآنی خودرا تعطیل کردند ایران تنها کشوری است که مسابقات را متوقف نکرد و به صورت استودیویی مسابقات را برگزار کرد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: اهتمام جمهوری اسلامی ایران این است که با ایجاد این موج قرآنی وحدت را بیشتر از گذشته در سطح جهان نشان بدهیم هم زمان با این دوره از مسابقات دومین دوره مسابقات کتابت قرآن کریم برگزار و نفرات برتر در اختتامیه معرفی می شود و در دومین همایش کتابت قرآن کریم نیز از نفرات برتر تقدیر خواهیم کرد.
در ادامه، مجیدی مهر معاون مسابقات مرکز امور قرآنی اوقاف، با بیان توضیحاتی درباره برگزاری چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اشاره کرد: در این دوره از مسابقات توانستیم از بستر فضای مجازی بهره ببریم و خوشبختانه نتایج خوبی بدست آمد. در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری نیز در مرحله مقدماتی که در دی ماه سال ۹۸ انجام شد و پیش از شیوع ویروس کرونا بود در این مرحله ۴۱۱ شرکت کننده از ۶۷ کشور شرکت کردند. از این تعداد ۱۲۲ نفر به مرحله نیمه نهایی رسیدند. بنا داشتیم این مسابقات را به صورت حضوری برگزار نماییم اما به سبب شیوع ویروس کرونا مرحله نیمه نهایی هم به صورت غیرحضوری انجام شد و شرکت کنندگان فایل های صوتی خودرا ضبط و ارسال کردند و مورد بررسی داوران قرار گرفت. این مرحله، از تاریخ ۳۰ دی تا دوم بهمن ماه به صورت مجازی اجرا شد. از این مرحله ۵۷ نفر از ۲۶ کشور جهان به مرحله نهایی راه پیدا کردند که رقابت این مرحله نیز طی روزهای ۱۶ تا ۲۰ اسفندماه برگزار می گردد که این مسابقات بوسیله شبکه و رادیو قرآن و همین طور فضای مجازی پخش خواهد شد.
ایشان سپس تصریح کرد: در این دوره از مسابقات هزینه ها کاهش یافته است و کوشیدیم جوایز را افزایش دهیم تا شرکت کنندگان بیشتری در این مسابقات شرکت نمایند.1399/12/12
10:22:14
0.0 / 5
798
تگهای خبر: زندگی , شركت , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی