سخنرانی علما در جامعه باید آرامش بخش باشد

سخنرانی علما در جامعه باید آرامش بخش باشد

به گزارش جاویدانی کردستان نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: سخنرانی علما در جامعه باید آرامش بخش باشد، اما متأسفانه فضا در کردستان به این صورت نیست.


حجت الاسلام پور ذهبی امروز سه شنبه (۱۳اسفند) در همایش پرچمداران دین و اندیشه ضمن اشاره به نقش سخنرانی علما در جامعه اظهار نمود: حفظ وحدت و انسجام مسلمانان و پیشگیری از انشعاب جامعه از وظایف اصلی روحانیون است که امکان دارد بین سیاسیون، علمای اهل سنت و شیعە و یا مردم به وجود بیاید.
وی برخورد عالمانه را راهکار اصلی پیشگیری از ایجاد انشعاب در جامعه ذکر کرد و اضافه کرد: فضای مجازی نمی تواند به این مهم کمک نماید چون که با فضای حقیقی بسیار متفاوت می باشد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان حرف های غیر عالمانه و بدون پشتوانه اجتماعی در فضای مجازی و به روز بودن و موضع گیری بموقع را سه عامل موثر و اصلی حفظ وحدت ذکر کرد.
وی افزود: خطبه های نماز جمعه و سخنرانی به روز و مسایل دینی زیبا بیان کردن در جذب جامعه بسیار مهم می باشد.
پورذهبی بصیرت را از دیگر عوامل موثر در تأثیر گذاری علما و روحانیون ذکر کرد و افزود: انسان با بصیرت باید بتواند از الفاظ و موضع و فضای درست برای سخنرانی در منبر استفاده نماید.
وی تصریح کرد: سخنرانی علما در جامعه باید آرامش بخش باشد، اما متأسفانه فضا در کردستان به این صورت نیست.
وی اظهار داشت: در این شرایط که مردم با بیماری کرونا و فشار اقتصادی زیادی روبرو هستند نباید خاطر آنها را با سخنرانی های اشتباه بیشتر آزرده نماییم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: علما باید با دانش و مطالعه بیشتر به دنبال تاثیرگذاری سخنرانی های به روز باشند.
منبع:

1399/12/12
20:59:44
0.0 / 5
922
تگهای خبر: مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
جاویدانی