آیت الله حسینی بوشهری:

همه بشریت از شعارهای انقلاب استقبال می كنند

همه بشریت از شعارهای انقلاب استقبال می كنند

به گزارش جاویدانی قم رئیس شورای عالی جامعه مدرسین اظهار داشت: تحول دررسیدن به تمدن اسلامی در عصر جدید ازجمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.


آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در آئین مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی شیخ طوسی که در تالار قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) گفت: روحانیت همچون قشر فرهیخته جامعه ازجمله مخاطبان بیانیه گام دوم انقلاب هستند. در این راستا حوزه های علمیه رسالت مهمی در قبال بیانیه گام دوم انقلاب دارند و باید این منشور را در میان جوانان تبیین کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد: رهبر انقلاب می خواهند برای نسلی که شرایط پیش از انقلاب و دشواری های آن دوران و سختی های پس از پیروزی انقلاب اسلامی را درک نکرده اند، میدانی برای به عرصه آمدن باز کنند.
وی ادامه داد: معظم له معتقدند که به پیروزی این انقلاب در سال 57 نمی توان بسنده کرد و لازم است نسل به نسل چنین نگاهی ادامه یابد تا آن تمدن نوین اسلامی تحقق پیدا کند. بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، بیانیه تمدنی است، این بیانیه در حقیقت نظریه انقلاب اسلامی بوده و استمرار حرکت انقلاب اسلامی تا رسیدن به آن آرمان مطلوب است.
آیت الله حسینی بوشهری اشاره کرد: رهبر انقلاب پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و از شروع با نگاه تمدنی به آینده انقلاب نگاه می کردند و این ظرفیت را می دیدند که اسلام باید روزی جهانی شود. رسالت پیامبر عظیم الشان اسلامی، رسالت جهانی و برای همه جهانیان است و حتی امروز که درس فقه را تدریس می کنند، نگاه و جهت گیری ایشان کاملاً تمدنی است.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: درواقع یکی از خاصیت های مهم بیانیه گام دوم انقلاب این است مخاطب آن تمام مردم هستند و منحصر در مسئولان نیست. این بیانیه فرصتی به وجود آورد تا افرادی که روزهای اولیه انقلاب را درک نکردند بیش از گذشته بااهمیت انقلاب اسلامی و اهداف نهایی آن همراه باشند.
آیت الله حسینی بوشهری اضافه کرد: ازآنجایی که شعارهای انقلاب اسلامی همچون آزادی، عدالت، معنویت و عقلانیت مطابق با فطرت انسانی و در همه جا قابل عرضه است، بشریت در هرکجای جهان از آن استقبال می کند. در این راستا امنیت، حفظ تمامیت کشور، پیشرفت در عرصه علم و فناوری، افزایش معنویت و اخلاق ازجمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: تحول در رسیدن به تمدن اسلامی در عصر جدید ازجمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است. هرچند در این بیانیه به صراحت سخن از روحانیت به میان نیامده است اما به سبب رسالت تبیین معارف اسلامی که بر عهده روحانیت قرار دارد این قشر از مخاطبان اصلی بیانیه هستند.
آیت الله حسینی بوشهری گفت: گاهی مسئولین ممکنست ظرفیت فعلی کشور را هم در نظر نگیرند درحالی که برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید ساختار را به شکلی طراحی کرد که با آن مظروف سازگاری داشته باشد. در طول 40 سال قبل انقلاب اسلامی با چالش های بی شماری روبه رو بوده ایم و این هنر رهبران انقلاب بود که توانسته چهار دهه استقامت کند؛ اگر این فشارها به هر انقلاب دیگری وارد می شد آنها سال دوم انقلاب خودرا نمی توانستند جشن بگیرند.
گفتنی است در این مراسم از آیت الله حسینی بوشهری رئیس شورای عالی جامعه مدرسین به سبب سوابق طولانی فعالیت در عرصه بین الملل و حضور در مرکز جهانی علوم اسلامی و جامعه المصطفی العالمیه تجلیل شد.
منبع:

0.0 / 5
1158
1399/12/15
12:52:27
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی