آیت الله احمدعابدی خبرداد؛

جمع آوری یك گنجینه گران بها برای معرفی حضرت آمنه(س)

جمع آوری یك گنجینه گران بها برای معرفی حضرت آمنه(س)

به گزارش جاویدانی قم دبیر علمی کنگره حضرت آمنه سلام الله علیها اظهار داشت: گنجینه گران بهایی از کتب و مقالات درباب ایشان جمع آوری و به رشته تحریر درآمده است.


آیت الله احمد عابدی در اختتامیه کنگره بزرگداشت حضرت آمنه سلام الله علیها که در پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) آستان بانوی کرامت برگزار شد، طی سخنانی اظهار نمود: راجع به این بانوی بزرگ اسلام کمتر مطلب گفته و شنیده شده است و زمانی که تولیت حرم بانوی کرامت دستور ورود به بررسی این مساله را صادر کرد اطلاعات چندانی وجود نداشت اما خوشبختانه پس از ۲ سالی که راجع به حضرت آمنه سلام الله علیها پژوهش و تحقیق شده گنجینه گران بهایی از کتب و مقالات جمع آوری و کتابت شده است.
وی افزود: با تلاش پژوهشگران در قالب کنگره بزرگداشت حضرت آمنه سلام الله علیها، هر محققی بخواهد درباب ایشان تحقیقی کند باید به گنجینه علمی این کنگره مراجعه داشته باشد.
دبیر علمی کنگره حضرت آمنه سلام الله علیها تاکید کرد: امروز متأسفانه با وهابیتی مواجه هستیم که در کتب دینی خود نسبت به والدین رسول گرامی اسلام اهانت های فراوانی را انجام داده و راه و روش کفار قریش را در پیش گرفته است.
عابدی تصریح کرد: این بانوی بزرگوار کمالات بسیار فراوانی دارد و فقط یکی از اثرات وجودی حضرت، متولد شدن خورشید عالم هستی از دامن پاک ایشان است.
وی ادامه داد: آثار و کمالات حضرت آمنه سلام الله علیها جاودانه تاریخ است و در بین تمام زنان قریش بانویی بهتر برای ازدواج با پدر گرامی رسول خدا وجود نداشته است.
استاد برجسته حوزه علمیه اظهار نمود: حضرت عبدالمطلب در وصف حضرت آمنه سلام الله علیها می فرماید ایشان متدین، عفیفه، پاک دامن، نجیبه، طاهره و مطهره و یک انسان عاقل بودند.
وی ادامه داد: تبیین شخصیت حضرت آمنه سلام الله علیها هم از جنبه اعتقادی، هم از نظر اخلاقی و اجتماعی و تاریخی بسیار مهمست چونکه ایشان می تواند الگو بسیار خوبی در جامعه امروزی باشد.
اختتام پیام



منبع:

1399/12/20
18:04:41
0.0 / 5
805
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
جاویدانی