تبریك خلیفه ارامنه تهران به مناسبت شروع سال نو

تبریك خلیفه ارامنه تهران به مناسبت شروع سال نو

به گزارش جاویدانی خلیفه ارامنه تهران در پیامی با تبریک فرا رسیدن عید نوروز، اظهار داشت: از رهبران ایالات متحده آمریکا می خواهیم تا به تحریم های ناعادلانه ضد ایران که بی شک باعث ضرر و شرّ می باشند، آخر دهند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، متن پیام به شرح زیر است:
جشن و اعیاد علاوه بر این که بهانه ای برای تبریک گفتن می باشند فرصتی برای اندیشیدن در مورد فلسفه و معنای جشن فراهم می آورند.
تازگی، نو شدن و طراوت پدیده هایی هستند که ما را به سمت اندیشیدن در مورد معنای زیستن سوق می دهند. طبیعت را بنگرید و از آن درس بگیرید. این روزهای بهاری طبیعت بار دیگر نو شده و زیبایی تعجب آور آن چشم ها را خیره می کند. انسان نیز بدین ترتیب است. هرگاه انسان نیز آغاز به اندیشیدن در مورد ایجاد تغییر و تحول در روح و اندیشه خود کند بی شک زیبایی و معنای زیستن را بهتر درک خواهدنمود.
این روزها جهان به صورتی به اسارت ویروس کرونا در آمده و کشورها و انسان ها در کوشش برای یافتن راهی برای رهایی از این ویروس منحوس هستند.
در این ایام نوروزی رسالت ما نو شدن و برقراری برادری و همزیستی در کنار یکدیگر می باشد. اما متاسفانه هستند انسان ها و کشورهایی که با توسل به پول و قدرت خود در امتداد بحران آفرینی برای جهان و ملت های صلح طلب تلاش می کنند.
در این ایام فرخنده رهبران کشورهای قدرتمند را به بازبینی در شیوه و روش خود و کوشش برای برقراری صلح و ایجاد روابط حسنه در این جهان بحران زده فرا می خوانیم. به ویژه از رهبران ایالات متحده آمریکا می خواهیم تا به تحریم های ناعادلانه مقابل ایران که بی شک سبب ضرر و شرّ می باشند، اختتام دهند. ایران از سده های اولین تاریخ بشری مهد تمدن و کانون همزیستی مسالمت آمیز میان ادیان و ملت های صلح طلب بوده و امروز نیز همین منش و روش را دنبال می کند.
بار دیگر این عید باستانی را به محضر مبارک حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، ریاست جمهوری و مسئولین محترم و آحاد مختلف ملت ایران تبریک و تهنیت گفته و برای همگان سالی پربار توام با سلامت و سرافرازی آرزومندم.
از خداوند متعال برای ایران، رهبران روحانی و مسئولین دولتی و همین طور ملت صلح طلب آن خیر و برکت مسئلت نموده و عید باستانی نوروز و شروع سال جدید شمسی را از جانب خود و به نمایندگی از طرف ارامنه و کلیه مراجع وابسته به خلیفه گری ارامنه تهران، تبریک عرض می نمایم.
برای همگان برکت و صلح آرزومندم.
دعاگو
اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان
خلیفه ارامنه تهران
مارس 2021
تهران

منبع:

1399/12/26
20:41:23
0.0 / 5
1051
تگهای خبر: باستانی , زیبایی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی