مدیركل اوقاف قم خبر داد

اجرای طرح آرامش بهاری با حضور ۶۲ مبلغ در ۱۵ بقعه قم

اجرای طرح آرامش بهاری با حضور ۶۲ مبلغ در ۱۵ بقعه قم

قم مدیرکل اوقاف استان قم اظهار داشت: طرح نوروزی آرامش بهاری با حضور ۶۲ مبلغ روحانی در ۱۵ بقعه شاخص استان و با رعایت پروتکلهای اعلام شده توسط ستاد مقابله با کرونا برگزار می گردد.


حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری ضمن اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری نوروز ۱۴۰۰ در بقاع متبرکه قم اظهار نمود: با عنایت به انتشار کرونا و محدودیت هایی که برای پیشگیری از گسترش این بیماری وضع شده اند، طرح آرامش بهاری با مقررات خاص اعلام شده از جانب ستاد مقابله با کرونا اجرا می گردد.
وی ادامه داد: بر این اساس تعداد بقاع مجری طرح و غرفه های خیمه های معرفت آرامش بهاری کاهش یافته و رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هم مورد اهتمام قرار دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اینکه بدین سان ۱۵ بقعه شاخص استان قم در نواحی و بخش های مختلف طرح آرامش بهاری را برگزار می کنند اظهار داشت: ۶۲ نفر از مبلغان روحانی شامل ۵۲ نفر مبلغ اعزامی اوقاف و ۱۰ مبلغ بومی، در اجرای این طرح مشارکت دارند.
وی افزود: همچون بقاع شاخص مجری طرح آرامش بهاری نوروز ۱۴۰۰ در قم میتوان به حرم مطهر امامزادگان علی بن جعفر(ع)، شاه سید علی(ع)، شاه جمال(ع)، موسی مبرقع(ع)، احمد بن قاسم(ع) و مزار مقدس شیخان اشاره نمود که کامل ترین خیمه معرفت با حضور ۱۰ مبلغ در شیخان برپا می شود و شامل غرفه هایی همچون کودک و نوجوان، سخنرانی چند رسانه ای، مشاوره روانشناختی و خانواده، پاسخگویی مجزا به سوالات شرعی خواهران و برادران، آشنایی با امامزادگان استان قم و آشنایی با وقف خواهد بود اما در سایر بقاع غرفه ها محدودتر و متمرکز بر پاسخگویی به مسائل شرعی و اعتقادی و همینطور کودک و نوجوان است.
اسکندری ضمن اشاره به برگزاری مشترک طرح نوروزی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) با همکاری آستان مقدس، اوقاف و امور خیریه و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه اظهار داشت: بر این اساس ۲۰ نفر از مبلغان متخصص و مجرب اوقاف در حرم مطهر مستقر می شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم اضافه کرد: همکاری با حرم مطهر طی نوروز سال جاری در سه بخش خواهد بود که شامل حضور متخصصان مشاوره اوقاف در خیمه های نوروزی حرم، برگزاری غرفه محدود کودک و نوجوان با رعایت پروتکلهای بهداشتی و حضور مبلغان اوقاف در مقابر شاخص آستان حضرت معصومه(س) بدین سان که در هر مقبره، شاهد اجرای برنامه های تخصصی و متفاوتی خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی صورت گرفته به این صورت است که در مقبر پروین اعتصامی بحث هنر فاطمی مورد اهتمام قرار می گیرد، در مقبره شیخ فضل الله، گفتمان تاریخ و استکبارستیزی محور کار است، در مقبرة العلما به معرفی علمای مدفون در حرم مطهر و مزار شیخان پرداخته می شود، مقبره شهید مفتح شامل کارگاه مهارت های زندگی است و در مقبرة الشهداء روایت گری با محوریت زندگی به سبک شهدا صورت می گیرد همینطور مقرر است در پارکینگ شرقی حرم مطهر نمایشگاهی با محوریت معرفی امامزادگان شاخص استان قم برپا شود.
اسکندری ضمن اشاره به ظرفیت های اسکان در جوار بقاع متبرکه شاخص استان قم اظهار داشت: با عنایت به تاکید مسؤلان وزارت بهداشت در خصوص پرهیز مردم از مسافرت در طول عید، نوروز ۱۴۰۰ برنامه ویژه ای برای اسکان در بقاع متبرکه نداریم اما زائرسرای آستان مقدس امامزاده شاه جمال(ع) تجهیز و آماده سازی شده تا در صورت اعلام استانداری، در اختیار مسافران قرار بگیرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: در حرم مطهر امامزادگان جعفر(ع) روستای زواریان، عبدالله(ع) قلعه چم، مسجد حضرت ابوالفضل(ع) جعفریه و مسجد اهل بیت(ع) واقع در ورودی قم از سمت تهران هم امکان اسکان موقت وجود دارد که در صورت ضرورت مورد استفاده قرار می گیرند.1400/01/03
13:10:46
0.0 / 5
1147
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی