شهر قم در نیمه شعبان پذیرای مسافران نخواهد بود

شهر قم در نیمه شعبان پذیرای مسافران نخواهد بود

به گزارش جاویدانی قم مدیرکل مدیریت بحران قم با تکیه بر حفظ سلامت شهروندان و هموطنان اظهار داشت: شهر قم در روزهای نیمه شعبان پذیرای مسافران نخواهد بود و برگزاری ایستگاه صلواتی و همینطور نصب چادر در اطراف حرم حضرت معصومه (س)، مسجد جمکران و بوستان ها هم ممنوع می باشد.


محسن اروجی در جلسه ستاد مقابله با کرونا مرکز بهداشت استان که با مبحث نیمه شعبان برگزار شد با اشاره به این مطلب که در سالهای گذشته بیشتر از ۱۲ گروه بهداشتی از یک ماه قبل برای ایام نیمه شعبان تشکیل می شدند، اظهار داشت: ولی سال جاری متاسفانه شرایط بگونه ای است که باید با اطلاع رسانی از مردم بخواهیم که هم وطنان به شهر قم سفر نکرده و باید اطلاع رسانی شود که هیچ امکانات رفاهی در اختیار مسافران قرار نخواهد گرفت.
وی با تاکید باردیگر بر حفظ سلامت هم وطنان و شهروندان اضافه کرد: مسجد جمکران سال جاری اعلام نموده آماده پذیرایی از هم وطنان نبوده و همه برنامه های مسجد مقدس به صورت آنلاین از شبکه های سراسری و مجازی پخش می شود.
مدیرکل مدیریت بحران قم اظهارکرد: برنامه تحویل سال سال جاری حرم حضرت معصومه نسبت به سال ۹۷ و ۹۸ قابل مقایسه نبوده و تعداد کمی از شهروندان در حرم حضور داشتند.
وی با تکیه بر امکان نداشتن پذیرش مسافران در شهر قم خاطرنشان کرد: تمام نهادها اطلاع رسانی جامعی در سطح ملی انجام داده و اعلام کنند شهر قم سال جاری آمادگی پذیرایی از مسافران را نداشته و حفظ سلامت مردم در اولویت قرار دارد.
اروجی اضافه کرد: برگزاری ایستگاه صلواتی هم ممنوع بوده و امکان نصب چادر در اطراف حرم کریمه اهل بیت، مسجد جمکران و بوستان ها وجود نخواهد داشت.
وی اجرای طرح مساوات را راه کار مناسبی برای توزیع نذورات مردم به افراد نیازمند دانست و اظهار داشت: می توانیم با تجمیع نذرهای مردم چندین هزار بسته حمایتی تهیه کرده و در اختیار نیازمندان قرار دهیم.
مدیرکل مدیریت بحران قم همکاری هیاتهای مذهبی را برای اجرای طرح مساوات خواهان شد اظهار داشت: باید با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و هیات های مذهبی نیازمندان شناخته و کمک ها را به سمت آنها هدایت نماییم.
اروجی در بخش دیگری از سخنان خود بیان نمود: سال جاری روز ۱۳ فروردین هم مانند سال قبل در شهر قم برگزار نشده و باید تمام ارگان های مرتبط باهم در این خصوص هماهنگ بوده و خارج از این مصوبه صحبتی در خصوص دعوت هم وطنان به شهر قم انجام نشود.
منبع:

1400/01/07
15:27:28
0.0 / 5
863
تگهای خبر: سفر , سلامت , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
جاویدانی