برنامه های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت نیمه شعبان

برنامه های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت نیمه شعبان

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در تشریح برنامه های نیمه شعبان با عنوان «صبح امید» اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود و پیشگیری از شیوع کرونا، برنامه های نیمه شعبان در فضای مجازی و حقیقی با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می گردد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا سیدعلیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در تشریح برنامه های این سازمان در روزهای نیمه شعبان اظهار داشت: برنامه های نیمه شعبان با هدف معرفت افزایی شناخت حضرت مهدی(عج) و انتظار ظهور و ایجاد فضای سرور و شادی و باتوجه به شرایط موجود و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی و حقیقی با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می گردد.
وی ادامه داد: همچون برنامه های نیمه شعبان می توان به جشنواره «کوچه های انتظار» اشاره کرد: نوجوانان مشتاق آذین بندی کوچه ها می توانند در این جشنواره شرکت نمایند و در نهایت به بهترین آذین بند جوایزی اهدا می شود. برای آموزش ایده های آذین بندی به نوجوانان، تعدادی ویدیوکلیپ با موضوع نحوه آذین بندی با الگوهای بومی و نحوه ایمن اتصال چراغانی کوچه ها به کنتور برق شهری، تهیه و تدوین و جهت استفاده عموم شهروندان به خصوص نوجوانان در صفحه مجازی جشنواره به آدرس @koochehayeentezar بارگذاری شده است.
فاطمیان پور در ادامه اظهار داشت: پویش مجازی «منتظران باران» از نیمه شعبان شروع می شود و فاز اول آن تا اختتام ماه مبارک رمضان ادامه دارد. در این پویش خدمات رایگان به نیازمندان توسط خیرینی که امکان انجام دارند، مثل پزشکان، تعمیرکاران، معلمین و... و. ارائه داده می شود.
ایشان سپس اشاره کرد: مانند سالهای گذشته «پویش دعای فرج» در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همزمان با میلاد حضرت مهدی(عج) انجام می شود. همین طور هر هفته جمعه ها دعای فرج از مراکز سازمان فرهنگی هنری پخش و در اینستاگرام مراکز منتشر می شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری با اشاره به اینکه ابتدا و انتهای امسال مزین به نام مبارک حضرت ولی عصر(عج) است، سالی برای توجه بیشتر جامعه به موضوع مهدویت و انتظار دانست و درباب پویش «عصر انتظار» اظهار داشت: در این پویش که در طول سال برگزار می شود، ایستگاه های ثابت در برخی از بوستان های شهر تهران برپا می شود و ﻣﺒﻠﻐﯿﻦ مهدویت ﺑﺎ ﺣﻀﻮر در اﯾﻦ ایستگاه ها در روزﻫﺎی ﺟﻤﻌﻪ، ﺑﻪ ﭘﺮﺳﺶ ﻫﺎی ﺟﻮاﻧﺎن ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع اﻧﺘﻈﺎر و ﻣﻬﺪوﯾﺖ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﯽ دﻫﻨﺪ. همین طور در این ایستگاه ها ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی ﻣﺘﻨﻮع اﺟﺮا می شود.
فاطمیان پور در ادامه بیان کرد: همین طور شب شعر آیینی «بیت های منتظر» با حضور و شعرخوانی شاعران سرشناس و کانون های ادبی در شب میلاد حضرت ولی عصر(عج) به صورت مجازی برگزار می گردد.
وی به تولید محصولات مختلف ویژه عید شعبان توسط سازمان فرهنگی هنری اشاره نمود و اظهار داشت: پنج فیلم کوتاه؛ «زﻣﯿﻦ ﺑﯽ ﭘﻨﺎه» ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﻧﺎﺗﻮاﻧﯽ ﺑﺸﺮ، «ﺳﭙﯿﺪه» با موضوع اﻣﯿﺪ ﺑﻪ آﯾﻨﺪه ﺑﺸﺮ، «ﺑﯽ ﺗﻮ» ﻣﺠﺎﻫﺪان راه ﺧﺪا سرﺑﺎزان اﻣﺎم(ع)، «ﻧﺎن آور» با موضوع ﮐﻤﮏ ﻫﺎی ﻣﻮﻣﻨﺎﻧﻪ و «ﻣﻦ و داداﺷﺎم و ﺧﻮاﻫﺮام» با موضوع ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ ﻣﻬﺪوی تولید و منتشر می شود. همین طور سمفونی «صبح امید» تولید و در شب نیمه شعبان منتشر می شود. ﺳﻪ اﺛﺮ ﻧﻤﺎﯾﺸﯽ ﺳﺎﯾﻪ ﺑﺎ ﻣﺤﻮرﯾﺖ ﺣﻀـﺮت ﻣﻬﺪی (ﻋﺞ) ﺗﻮلید و در فضای مجازی منتشر می شود. در همین راستا ﺑﯿﺶ از ۲۰۰ عنوان محصول فرهنگی در قالب هایﻫﺎی؛ ﭘﺎدﮐﺴـﺖ، ﻣﻮﺷﻦ ﮔﺮاﻓﯿﮏ، وﯾﺪیو ﮐﻠﯿﭗ و... ﺑﺎ روﯾﮑﺮدﻫﺎی ﻣﺤﺘﻮاﯾﯽ، ﻣﻌﺮﻓﺖ اﻓﺰاﯾﯽ و ﺷﻨﺎﺧﺖ ﺣﻀﺮت ﻣﻬﺪی ﻣﻮﻋﻮد(ﻋﺞ) و اﻧﺘﻈﺎر ﻇﻬﻮر ﮐﻪ در ﻗﺎﻟﺐ ﺑﺮﻧﺪﻫﺎی ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺳﺎزﻣﺎن فرهنگی هنری ﻣﻨﺘﺸﺮ ﻣﯽ ﺷﻮد.
فاطمیان پور اظهار داشت: اختتامیه مسابقه «دنیای زیبای من» به صورت مجازی برگزار می گردد و نمایشگاه آثار در محل ایوان انتظار برپا می شود. همین طور ویژه برنامه «روضه خوان» به مناسبت نیمه شعبان انجام می شود. در این ویژه برنامه اﻓﺮادی ﮐﻪ ﺗﻤﺎﯾﻞ ﺑﻪ راه اﻧﺪازی روﺿﻪ ﺧﺎﻧﮕﯽ دارﻧﺪ، می توانند با ﺛﺒﺖ درﺧﻮاﺳﺖ ﺧﻮد، ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻣﺪاﺣﯽ و ﺳﺨﻨﺮاﻧﯽ را ﺑﺎ ﮐﻤﺘﺮﯾﻦ ﺻـﻠﻪ درﯾﺎﻓﺖ کنند.1400/01/08
11:52:22
0.0 / 5
949
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , خدمات , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاویدانی