بررسی فلسفه تربیتی امام موسی صدر

بررسی فلسفه تربیتی امام موسی صدر

جاویدانی: نشست نقد کتاب «فلسفه تربیتی امام موسی صدر» نوشته معصومه عبدلی انجام می شود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، این جلسه با همکاری موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و انتشارات علمی و فرهنگی در روز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ بامداد با حضور عبدالله نصری، خسرو باقری، محمدرضا زائری و معصومه عبدلی بصورت مجازی انجام می شود.
علاقه مندان می توانند این جلسه را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به آدرس ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.
در معرفی این کتاب آمده است: کتاب «فلسفه تربیتی امام موسی صدر» نوشته معصومه عبدلی به همت انتشارات علمی و فرهنگی منتشرشده است. این کتاب مشتمل بر چهار فصل است.
در فصل اول به مبانی انسان شناسانه امام موسی صدر پرداخته شده و بر دو مبنای شاخص در اندیشه صدر یعنی انسان محوری و اجتماع محوری تاکید می شود و خاصیت عمل گرایی صدر به نحوی مفصل مورد بحث قرار می گیرد.
در فصل دوم شاخصه های مهم رفتاری صدر یعنی هویت بخشی به شیعیان، همزیستی مسالمت آمیز با دیگران و وحدت طلبی مطرح شده و به روش های تربیتی صدر در تحقق این خاصیت ها اشاره می شود.
در فصل سوم به فلسفه تربیتی صدر پرداخته شده و برمبنای آن چه از مبانی فکری صدر در فصل اول و شاخصه ها و روش های تربیتی وی در فصل دوم آمده است، مبانی و اصول و روش های تربیتی برای نظام تعلیم و تربیت تبیین می شود.
در فصل چهارم نیز جمع بندی و نتیجه گیری از مباحث فوق ارائه می شود.
منبع:

0.0 / 5
854
1400/01/15
11:28:02
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاویدانی