دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأكید كرد:

كوشش برای شكست دادن توطئه های دشمنان در ایجاد تفرقه میان امت اسلامی

كوشش برای شكست دادن توطئه های دشمنان در ایجاد تفرقه میان امت اسلامی

شهریاری در مراسم بزرگذاشت شیخ احمد الزین که در لبنان برگزار شد، اظهار داشت: جهان اسلام، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند کوشش برای شکست دادن توطئه های دشمنان برای ایجاد تفرقه و چند دستگی میان امت اسلامی است.


به گزارش جاویدانی به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع، طی سخنانی در مراسم بزرگذاشت شیخ احمد الزین که با حضور شماری از علما و شخصیت های سیاسی، امنیتی، اجتماعی و سفیران و نمایندگان احزاب لبنانی در بیروت برگزار شد، طی سخنانی اظهار نمود: جهان اسلام، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند کوشش برای پر کردن شکاف های به وجود آمده توسط دشمنان و شکست دادن توطئه های آنان برای ایجاد تفرقه و چند دستگی میان امت اسلامی است.
وی ادامه داد: ما امروز شاهد آن هستیم که قدرت های زورگو با کمک اذنابشان در منطقه نقشه های بسیاری برای ایجاد درگیری های داخلی و آشکار در منطقه، ایجاد ناامنی و بحران های اقتصادی و امنیتی در کشورهای اسلامی، تضعیف کشورهای حامی مقاومت و کوشش برای ایجاد خلأ در دولت ها یا تشکیل دولت های ضعیف و بدون تأثیر به اجرا در می آورند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: ما همین طور شاهد تلاش فراوان دشمنان برای اجرای طرح نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی برای احیای معامله مُرده قرن هستیم. این چالش های بزرگ نیازمند بصیرت و اتخاذ مواضع یکسان هستند.
وی با اشاره به شخصیت تقریبی شیخ احمد الزین گفت: مرحوم شیخ احمد الزین یکی از شخصیت هایی بود که مواضع ثابتی برای اینطور کوشش های مغرضانه داشت که در جهت از بین بردن هویت انسانی و ملی مسلمانان و تخریب اصول ادیان آسمانی انجام می شود.
شهریاری در ادامه با اشاره به حکم مقام معظم رهبری، گفت: در حکم حضرت آیت الله خامنه ای برای اینجانب بر لزوم اتخاذ موضع قاطعانه در مرحله پیش رو تاکید شده و آمده است: «انتظار از مجمع تقریب آنست که با بهره گیری از ظرفیت بی انتهای عقلانیت اسلامی که در نیروهای فکری و علمی جهان اسلام وجود دارد خصوصاً برگزیدگان جوان و پر نشاط، گام بلندی در تقریب فکری و عملی مذاهب اسلامی، برداشته و حرکتی را که از چند دهه پیش شروع شده نوسازی نماید».
وی ادامه داد: ما برای رسیدن به این هدف نهایی نقشه ای در پنج مرحله ترسیم کرده ایم: مرحله اول: دوری از تفرقه و درگیری در جهان اسلام، مرحله دوم: تحقق همکاری میان کشورهای جهان اسلام، مرحله سوم: تکامل ملت های مسلمان، مرحله چهارم: خودسازی ملت های مسلمان، مرحله پنجم که هدف نهایی است: تحقق اتحادیه کشورهای اسلامی. که برای هریک از این مراحل جزئیاتی نیز جهت رسیدن به این اهداف در نظر گرفته ایم.



1400/01/16
11:23:42
0.0 / 5
857
تگهای خبر: احیا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاویدانی