معرف سرپرست ستاد فهما استان تهران

ارزانی: بیش از ۲۶ هزار كانون در كشور فعالیت می نمایند

ارزانی: بیش از ۲۶ هزار كانون در كشور فعالیت می نمایند

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اظهار داشت: بیش از 26 هزار کانون در سراسر کشور فعالیت می نمایند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، آیین تکریم از حجت الاسلام و المسلمین «غلامعلی قدیریان» و معارفه «حسین براتی» بعنوان سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان تهران، بامداد امروز دوشنبه ۱۶ فروردین با حضور حجت الاسلام و المسلمین «حبیب رضا ارزانی» رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، «احد جاودانی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و معاونین، «مرتضی طاهریان» معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد فهما، در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اجرا شد.
در ابتدای این مراسم جاودانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران طی سخنانی با اشاره به اهمیت گسترش و تعمیق کارهای دینی اظهار داشت: تا حالا اقدامات قابل تقدیری در ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران شاهد بودیم که اعتلا و گسترش این سلسله فعالیت ها در گرو هم افزایی مضاعف بمنظور پیشبرد بهتر برنامه ها است.
در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین ارزانی، به فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اشاره و ضمن تشریح دستاوردهای ستاد فهما، اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۲۶ هزار کانون در سراسر کشور فعالیت می نمایند که این مهم با سند تحول ستاد فهما، طبقه بندی، کیفی سازی و نظام مند شدن کارهای کانون ها به سمت ایجاد فضای رقابتی سالم حرکت می کند.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه به شعار سال ۱۴۰۰ که از طرف مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با عنوان «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نامگذاری شده است اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به این مساله، توانمندسازی و مهارت افزایی کانون های مساجد در قالب ۱۲ رواق و سه شبستان مورد توجه قرار می گیرد که البته کار سنگین و حساسی است خصوصاً آنکه اساس فعالیت ما در عرصه دین و مسجد تعریف شده و از جایگاه مهم و حساسی برخوردار است؛ بدین سبب باید روی انتظام و کیفی سازی تلاش بیشتری صورت پذیرد.
وی با اعلان اینکه در عرصه کارهای مسجد باید قله را در نظر گرفته و الگو قرار دهیم، اظهار داشت: در این حوزه ارتباط با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها اهمیت به سزایی دارد، همانطور که ارتباط و همکاری ۱۱ دستگاه همکار در شورای سیاست گذاری ستاد فهما، به این سلسله فعالیت ها قوام و تبلور می بخشد؛ بدین سبب همکاری ها باید دو سویه باشد.
رئیس ستاد فهما در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد و کارهای حجت الاسلام و المسلمین «قدیریان» اظهار داشت: رشد بسیار خوبی را در سطح کانون های مساجد استان تهران در دوره مدیریت ایشان شاهد بودیم بطوریکه استان تهران در مناطق فهما رتبه اول را به دست آورد که قابل توجه و تقدیر است؛ البته می توان این سلسله فعالیت ها را در عرصه های مختلف همچون حضور در مراکز مختلف خصوصاً مرکز رسیدگی به امور مساجد افزایش داده و تعمیق بخشید.
حجت الاسلام و المسلمین ارزانی اظهار نمود: ستاد فهما تا حالا در عرصه های مختلفی فعالیت داشته که همچون آنها می توان به تولید ۳۲ هزار اثر فاخر اشاره داشت که از آن میان ۱۶ اثر تولیدات جدید کانون ها را می سازند، خیلی از این آثار تا حالا در مراکز مختلف صدا و سیما استفاده شده است.
ایشان سپس ضمن تبریک به «حسین براتی» بعنوان سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان تهران که با حفظ سمت بعنوان مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد فهما نیز به فعالیت خود ادامه می دهد، اظهار نمود: سال ها از خدمات و کارهای ایشان در ستاد استان خوزستان بهره مند شدیم، امروز نیز امیدواریم با قوت بیشتر از کارهای وی بعنوان فردی متین و صبور بهره مند شویم، خصوصاً که بعنوان مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد فهما و ارتباطاتی که با ستادهای استانی دارند، از اشراف خوبی نسبت به فضای کلی کارهای استانی برخوردار می باشند.
همین طور در ادامه براتی ضمن قدردانی از مباحث مطرح شده ابراز امیدواری کرد که با تعامل بیشتر، شرایط توسعه همه جانبه فعالیت ها خصوصاً در عرصه ارتباط با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بیش از پیش فراهم گردد.
در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین قدیریان طی سخنانی اظهار نمود: حالا که فصل همکاری من بعنوان مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان تهران به انتها رسیده است، ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی، امیدوارم شاهد رشد و ارتقای بیش از پیش کانون های مساجد باشیم.
این گزارش می افزاید؛ در حکم سرپرست ستاد فهمای استان تهران چنین آمده است:
جناب آقای حسین براتی
نظر به شایستگی و تجارب باارزش جنابعالی و با توجه به هماهنگی صورت گرفته با مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها در امتداد تحقق ماده ۱۰ اساسنامه ستاد به سبب این حکم به سمت سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منصوب می شوید.
بی شک توفیق خدمت به خانه های خدا و فعالان حوزه فرهنگ مساجد کشور موهبتی است که به لطف حضرت باریتعالی در این مقطع از زمان به ما اعطا شده است. بدین جهت لازم است در چهارچوب ماموریت های ذاتی و ابلاغی ستاد و با بهره بردن از تمامی فرصت ها و ظرفیت های موجود و نیروهای کارآمد زمینه خدمت رسانی گسترده تر به عزیزان مسجدی را فراهم کنید.
تشکیل منظم جلسات شورای هماهنگی استان با دستور کارهای مهم و کارشناسی، تعامل سازنده و موثر با شخصیت های حقوقی و حقیقی شورای استانی بوسیله برگزاری جلسات مشترک بمنظور بهره مندی بیش از پیش عزیزان کانونی از ظرفیت های سایر دستگاهها، پیگیری مجدانه و اتخاذ راهکارهای مناسب در امتداد جذب منابع استانی (مالی و تجهیزاتی)، بهره گیری از خرد جمعی خصوصاً استفاده از نظرات و توانمندی های نخبگان کانونی و تصمیم گیری ها و اقدامات، تلاش وافر و جدی در جهت استقرار نظام جامع فهما در بستر پرتال بچه های مسجد، عملیاتی سازی ابلاغیه های رسمی ستاد (برنامه های ابلاغی شورای محترم معاونان ستاد) با بهره بردن از تمامی ظرفیت ها، ایجاد سازوکار مناسب بمنظور تقویت ارتباط ستاد استانی با شخصیت های حقوقی و حقیقی استان خصوصاً نماینده معزز ولی فقیه، استاندار محترم، علمای گرانقدر استان، نمایندگان گرامی مجلس شورای اسلامی، مدیران نهادهای فرهنگی و هنری استان و نیز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مورد تاکید و انتظار جدی اینجانب است.
امید می رود با استعانت از خداوند متعال در راه تحقق مسجد اسلامی مبتنی بر آیات کریمه و روایات حضرات معصومین (ع) و فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در امتداد تحقق بیانیه گام دوم موفق و موید باشید.
حبیب رضا ارزانی
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور.1400/01/18
13:30:55
0.0 / 5
897
تگهای خبر: حقوق , خدمات , سلامت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
جاویدانی