با برپایی یك نشست مجازی صورت گرفت؛

آغاز دوره بهاره آموزش زبان فارسی خانه فرهنگ ایران در لاهور

آغاز دوره بهاره آموزش زبان فارسی خانه فرهنگ ایران در لاهور

جاویدانی: دوره بهاره کلاس های آموزشی زبان فارسی در لاهور پاکستان از ۱۳ فروردین شروع شد. این دوره تا ۱۵ تیر سال جاری ادامه خواهد یافت.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، دوره بهاره کلاس های آموزش زبان فارسی، با برگزاری یک نشست مجازی روز جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ با حضور فارسی آموزان دوره جدید، مدرسان زبان فارسی و وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لاهور، شروع شد.
در این نشست مجازی بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی دو کشور، جعفر روناس؛ مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور با عرض خیر مقدم به فارسی آموزان جدید و دوره میانی فرا رسیدن فصل بهار و عید نوروز باستانی را تبریک گفت.
جعفر روناس همینطور در این جلسه مجازی با توضیح مختصر رسومات فرهنگی مختلف ایران زمین همچون جشن نوروزی سیزده بدر با عنوان روز طبیعت اظهار داشت: مردم ایران در این روز طبق یک سنت دیرینه به دامن طبیعت بسر میبرند.
وی زبان فارسی را میراث مشترک دو کشور دوست و برادر خواند و اظهار داشت: فارسی آموزان با یادگیری زبان فارسی با فرهنگ و تمدن ایران و همینطور ریشه های فرهنگی پاکستان هم آشنا خواهند شد.
مسئول خانه فرهنگ ایران در لاهور با اشاره به اینکه خانه فرهنگ ایران خانه دوم فارسی آموزان است تصریح کرد: تیم آموزش زبان فارسی با برنامه ریزی دقیق ضمن آموزش زبان و ادبیات فارسی علاقه مندان را با فرهنگ و سنن ایرانی هم آشنا خواهد نمود.
وی در ادامه ضمن اشاره به محدودیت های موجود به علت موج سوم شیوع کرونا اظهار داشت: برنامه ها و کارگاه های متنوعی را به صورت مجازی برنامه ریزی کرده ایم تا حداکثر بازدهی را در امر آموزش داشته باشیم.
در این نشست مجازی، مدرسان زبان فارسی خانه فرهنگ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لاهور هم درباره دوره کلاس های زبان فارسی و نحو تدریس توضیحاتی عرضه دادند.
در ادامه کلیپ هایی از سنت های نوروزی و سیزده بدر پخش گردید و بعضی از فارسی آموزان سطح میانی هم ابیاتی از اشعار فارسی درباره طبیعت و نوروز قرائت کردند. در پایان، فارسی آموزان جدید هم سوالات گوناگونی درباره موضوعات مختلف در حوزه زبان، فرهنگ و تمدن ایران کردند که جعفر روناس مسئول خانه فرهنگ به آن پاسخ داد.
کلاس های بهاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور در دو سطح مقدماتی و میانی از ۵ آوریل مصادف با ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ۶ ژوئیه مصادف با ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.


منبع:

1400/01/20
21:35:28
0.0 / 5
1051
تگهای خبر: آموزش , باستانی , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاویدانی