همزمان با ماه مبارك رمضان؛

فرهنگسرای امید میزبان خادمین سحر می شود

فرهنگسرای امید میزبان خادمین سحر می شود

به گزارش جاویدانی فرهنگسرای امید همزمان با ماه مبارک رمضان برای ششمین سال پی در پی، میزبانی گروه های خدماتی شهر تهران شده و به آنها سحری می دهد.به گزارش جاویدانی به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، پروانه دوستی، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ و رئیس فرهنگسرای امید با اشاره به سنت حسنه خورانیدن روزه داران در ماه رمضان اظهار داشت: یکی از سنت های پسندیده و نیکو که در ماه مبارک رمضان در میان مؤمنان رایج است، خورانیدن روزه داران است. پذیرایی کردن از روزه داران و خورانیدن دادن بارها در آموزه های دینی ما مورد توجه قرار گرفته و ثوابی عظیم برای آن برشمرده شده است. فرهنگسرای امید برای ششمین سال پی در پی، افتخار میزبانی از گروه های خدماتی شهر تهران را در ماه مبارک رمضان پیدا کرده است.
وی ضمن تشریح ویژه برنامه «با رهروان سحر» به دبیری فرهنگسرای امید اظهار داشت: از آنجائیکه گروه های خدماتی گسترده ای نظیر کارکنان بیمارستان ها و اورژانس، پاکبانان، نیروی انتظامی، آتش نشان ها و... از افطار تا سحر مشغول خدمت رسانی بی وقفه به شهروندان پایتخت هستند، ویژه برنامه «با رهروان سحر» بمنظور تقدیم وعده سحری به این خدمت گزاران در مناطق ۲۲گانه شهر تهران برنامه ریزی شده است.
رئیس فرهنگسرای امید در ادامه اظهار داشت: این برنامه با عنایت پروردگار و با همت بانیان خیر برای ششمین سال پی در پی برگزار می گردد تا تکریمی از تلاشگران همیشه سحرخیز شهرمان باشد و همدلی و نوع دوستی را در بهترین ماه سال برایمان به ارمغان بیاورد.
دوستی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در توزیع وعده های سحری اظهار داشت: این وعده های سحری که با مشارکت شهروندان و بانیان خیر تهیه شده است، با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و بصورت بسته بندی شده در مراکز خدماتی نظیر کلانتری ها، آتش نشانی ها، بیمارستان ها و اورژانس و همین طور پاکبانان توزیع خواهد شد.
ویژه برنامه «با رهروان سحر» به دبیری فرهنگسرای امید از نخستین روز ماه مبارک رمضان (۲۵ فروردین ماه) تا ۲۰ اردیبهشت ماه در سطح مناطق ۲۲گانه شهر تهران انجام می شود. شهروندانی که مایل به همکاری و سهیم شدن در این سنت حسنه هستند می توانند به نزدیک ترین فرهنگسرای محل سکونت خود مراجعه و اعلام آمادگی کنند.

1400/01/25
21:26:39
0.0 / 5
872
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی