سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲:

نشست نظارت استصوابی شورای نگهبان آری یا خیر؟

نشست نظارت استصوابی شورای نگهبان آری یا خیر؟

به گزارش جاویدانی به همت کانون اندیشه جوان نشستی با مبحث نظارت استصوابی شورای نگهبان؛ آری یا خیر؟! با حضور محمد بهادری جهرمی برگزار می گردد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، به همت کانون اندیشه جوان در گفتگوی زنده مجازی به مبحث « نظارت استصوابی شورای نگهبان؛ آری یا خیر؟!» پرداخته می شود.
با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری یکی از مباحثی که کانون توجه احزاب قرار می گیرد بحث نظارت شورای نگهبان در انتخابات است. همچون وظایف شورای نگهبان که در قانون اساسی به آن تصریح شده است، نظارت بر انتخابات می باشد. اصل ۹۹ قانون اساسی با صراحت کامل نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و رفتن به آرای عمومی و همه پرسی را بر عهده شورای نگهبان قرار داده است. اما از چگونگی نظارتِ اعمالی از سوی شورای نگهبان در اصل مذکور سخنی به میان نیامده و همین مساله، باعث بروز برداشت های حقوقی متفاوت از نوع نظارت شورای نگهبان شده است.
شورای نگهبان در نظر تفسیری خود، نوع نظارت مذکور در این اصل را «استصوابی، و شامل تمام مراحل اجرایی انتخابات همچون تأیید و رد صالحیت کاندیداها» دانسته است اما تفسیر مفهوم نظارت استصوابی و چرایی و چگونگی این مفهوم هم چنان مورد مناقشه بوده و نظرات گوناگونی درباره نظارت استصوابی ابراز شده است.
در همین راستا کانون اندیشه جوان می خواهد در نشستی با حضور محمد بهادری جهرمی به تعریف و جایگاه نظارت استصوابی شورای نگهبان بپردازد.
این نشست در روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ در صفحه اینستاگرامی باشگاه اندیشه به نشانی @Bashgah_net برگزار می گردد.

1400/02/21
22:10:00
0.0 / 5
844
تگهای خبر: حقوق , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی