توسط انتشارات نیستان؛

مجموعه داستان آخرین خنیاگر به چاپ سوم رسید

مجموعه داستان آخرین خنیاگر به چاپ سوم رسید

جاویدانی: مجموعه داستان آخرین خنیاگر نوشته ویلیام سیدنی پورتر معروف به اُ. هنری با ترجمه علی فامیان توسط انتشارات نیستان به چاپ سوم رسید.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان، مجموعه داستان «آخرین خنیاگر» نوشته ویلیام سیدنی پورتر معروف به اُ. هنری بتازگی با ترجمه علی فامیان توسط انتشارات نیستان به چاپ سوم رسیده است.
این نویسنده آمریکایی در ۱۱ سپتامبر ۱۸۶۲ میلادی متولد شد و در طول عمر خود بیش از ۴۰۰ داستان کوتاه نوشت. کتاب پیش رو، مشتمل بر ۲۳ داستان گردآوری شده از میان آثار این نویسنده است. تلاش علی فامیان مترجم این اثر، انتخاب داستان هایی بوده که با مضامین «زندگی شهری»، «زندگی در غرب»، «طنز آمریکایی» و… تطابق داشته باشند. این مترجم قبل تر ترجمه کتاب «نان زنان افسونگر» را از اُ. هنری در کارنامه خود ثبت کرده است.
اولین مجموعه داستان های کوتاه اُ. هنری مجموعه «چهار میلیون» با نام اصلی «The Four Million» در ۱۸۹۹ منتشر گردید که از مشهورترین مجموعه داستان های وی شمرده می شود و در آن، مقصود از چهارمیلیون نفر، مردم ساکن شهر نیویورک پنجاه سال پیش است. وی در ادبیات آمریکا نوعی از داستان کوتاه را به وجود آورد که در آنها گره ها و دسیسه ها در آخر داستان به طرزی غافلگیرانه و غیرمنتظره گشوده می شوند. این نویسنده در سال ۱۹۱۰ به سبب مبتلاشدن به بیماری سل در بیمارستان از دنیا رفت.
۲۳ داستانی که در کتاب «آخرین خنیاگر» آمده اند، به ترتیب عبارت اند از: «ذهن و آسمان خراش، استاد بشر دوست ریاضیات، قانون ناکارآمد، خانه ها و ساکنانش حاکم مردم، عرضه و تقاضا، پلیس و سرود، شاهدخت و شیرکوهی، قلب ها و دست ها، سیب اسرار آمیز، بعد از بیست سال» می باشد.
در قسمتی از داستان «قلب ها و دست ها»ی این کتاب آمده است:
دست راستش را بالا برد و دستبند نمایان شد. کم کم شادی از چهره زن محو شد و هراس و گیجی جای آنرا گرفت. گونه ها و لب هایش نشان می داد که ترسیده است. ایستن که خندان و سرحال بود می خواست باردیگر چیزی بگوید که همراهش مانع شد. مرد افسرده زیرچشمی و با زیرکی دختر را می پایید. لحظه ای بعد اظهار داشت: عذر می خوام دوشیزه، می بینم که شما با کلانتر اینجا آشنایید، اگه ازش بخواهید که سفارش من رو بکنه، خب اوضاع خیلی بهتر می شه. این آقا داره من رو می بره زندان «لیون ورث». هفت سال حبس به جرم جعل اسناد. دختر با تعجب آه عمیقی کشید و اظهار داشت: آه، پس شغلتون اینه! کلانتر! ایستن با آرامش اظهار داشت: دوشیزه فرچایلد عزیز. خب من باید شغلی دست و پا می کردم. پول خیلی شیرینه و موجب می شه آدم تو واشنگتن سری تو سرا در بیاره. من آگهی این شغل رو در غرب دیدم، اما خب کلانتر شدن، سفیر شدن که نیست! دختر با لحنی صمیمی اظهار داشت: سفیر شدن که چیزی نیست. از اولش چیزی نبوده، باید اینو بدونید. که این طور… پس حالا شما یکی از قهرمانان پر جنب وجوش غرب هستید که سوار بر اسب تیراندازی می کنه و به استقبال خطر می ره. این با زندگی در واشنگتن فرق می کنه. شما دیگه تو اون جور اجتماعات جایی ندارید.
چاپ سوم این کتاب با ۲۱۶ صفحه و قیمت ۴۸ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

0.0 / 5
934
1400/02/27
08:43:30
تگهای خبر: زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی