در گفت و گویی تبیین شد:

پذیرش چهار تیم ایده جدید در مركز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق

پذیرش چهار تیم ایده جدید در مركز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق

به گزارش جاویدانی قم معاون پشتیبانی و فناوری فرهنگی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق ضمن اشاره به تعداد ایده های ارسالی به این مرکز، از پذیرش چهار تیم ایده جدید در مرکز مذکور اطلاع داد.


جواد دلاوری در گفت و گویی ضمن اشاره به برگزاری نشست شورای فناوری فرهنگی این مرکز ابرازکرد: در این شورا به جهت دهی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق و فرایندهای مد نظر پرداخته و تصمیم گیری می شود.
معاون پشتیبانی و فناوری فرهنگی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق افزود: در جلسه اول این شورا، ۴۶ ایده دریافتی که پذیرش اولیه شده بودند، مورد داوری اولیه قرار گرفتند که از این تعداد، در مرحله اول چهار ایده جهت جلسه داوری پذیرش شدند.
وی اظهار داشت: بعد از پذیرش، نقاط قوت و ضعف ایده های برگزیده به کمک یک مربی، ایده های ارسالی در فرم شماره دو تکمیل و برای جلسه داوری ارسال گردید.
وی ادامه داد: چهار ایده مذکور در جلسه داوری به صورت حضوری از ایده های خود دفاع کرده و در دهلیز خلاقیت پذیرفته شدند.
عناوین ایده های تأیید شده
دلاوری ضمن تبیین عناوین این چهار ایده، عنوان کرد: چهار ایده تأیید شده در این نشست عبارتند از: ایده «قطار قرآنی (آموزش غیرمستقیم قرآن به بچه ها از راه بازی)»، ایده «شهر علم (ارائه خدمات حرفه ای در حوزه پژوهش به پژوهشگران)»، ایده «مشورتینو (ارائه خدمات مشاوره ای در حوزه اعتقادات، احکام، مشاوره روانشناسی و مباحث کسب و کاری)»، ایده «مسجدی ها (ارائه خدمات در رابطه با مسجد در چارچوب اپلیکیشن)».
وی ضمن اشاره به کریدور میزبانی و رشد هسته های فناور در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق اظهار داشت: در مسأله سه دال، سه مرحله «دهلیز خلاقیت»، «دالان نوآوری» و «درگاه کسب و کار» را داریم که در مرحله دهلیز خلاقیت، بعد از فراخوان و داوری ایده های دریافتی، صاحبان ایده ها می بایست فرم شماره یک را تکمیل کنند.
سه خصوصیت لازم جهت پذیرش ایده
معاون پشتیبانی و فناوری فرهنگی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق خاطرنشان کرد: سپس، ایده ها بررسی خواهد شد و در ادامه، می بایست فرم شماره دو توسط صاحب ایده بررسی گردد؛ ایده ها باید دارای سه خصوصیت «خلاق و نوآورانه»، «مرتبط با عرصه فرهنگ و تبلیغ» و «تاب آور(مشخص بودن راه های درآمدزایی)» باشند.
وی ادامه داد: بعد از تکمیل فرم شماره دو و بررسی در هیئت داوران و کسب امتیاز لازم ایده ها، در دهلیز خلاقیت پذیرش می شوند؛ در این مرحله، به ایده پردازان کمک کرده و مشاور و منتور را به آنها معرفی می نماییم و در طول سه ماه فرصت دارند تا بوم کسب و کارشان را بنویسند و تیمی مشتمل بر یک تا سه نفر تشکیل دهند و بعد از سه ماه به سمت داوری می روند و اگر در داوری، حداقل امتیازات را کسب کنند، به هسته فناور تبدیل خواهند شد.
خدمات مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق به تیم ایده ها
وی خاطرنشان کرد: فرایند هسته های فناور در دالان نوآوری صورت می گیرد و همچون خدماتی که شامل آنها می شود، میتوان به اعطای گواهی تیم ایده، خدمات منتورینگ، عرضه خدمات عمومی و تخصصی (اینترنت، مشاوره و... ) و بهره مندی از آموزش های مرتبط در مدرسه نوآوری فانوس اشاره نمود.
دلاوری اظهار داشت: هدف اصلی در مرحله «دهلیز خلاقیت» آن است که صاحبان ایده یک مدل کسب و کار تکامل یافته را به دست خواهند آورد و هسته فناور خواهند شد.
لازم به ذکر است، شورای فناوری فرهنگی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دارای ۵ عضو، که شامل ۳ عضو حقوقی و ۲ عضو حقیقی است. اعضای حقوقی شورا مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق حجت الاسلام قطبی، معاون پشتیبانی و فناوری فرهنگی جناب آقای دلاوری، معاون آموزش و توسعه فناوری حجت الاسلام محمدصادق و اعضای حقیقی شورا جناب آقای مهندس مدبری رئیس مرکز رشد دانشگاه قم و جناب آقای دکتر روحانی مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه را می سازند.
علاقمندان به ثبت ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت می توانند به سایت مرکز به آدرس noavari.dte.ir رجوع نمایند.1400/02/30
22:53:43
0.0 / 5
862
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
جاویدانی