از امشب ساعت ۲۲:

پخش مستند سه قسمتی علم و اسلام از شبكه چهار سیما

پخش مستند سه قسمتی علم و اسلام از شبكه چهار سیما

جاویدانی: مجموعه مستند سه قسمتی علم و اسلام - science and islam از اول خردادماه هرشب ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، مجموعه مستند سه قسمتی «علم و اسلام - science and islam» از روز شنبه، اول تا دوشنبه، سوم خرداد، در قالب برنامه (چهار سوی علم) ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
در این مجموعه «جیم الخلیلی»، فیزیکدان به کشورهایی چون ایران، تونس، عراق و مصر می رود تا درباره دانشمندان بزرگ جهان اسلام - که دستاوردهای علمی حال حاضر جهان وابسته به آنان است - بیشتر بداند.
زبان علم، امپراطوری منطق و قدرت تردید، عناوین هریک از قسمت های این مجموعه است.
برای الخلیلی متولد بغداد این نیز سفر شخصی است و در سفرهایش فرهنگ متنوع و بیرونی را کشف می کند که با یادگیری و وسواس با علم جذاب است.
این مستند داستان قابل توجهی از دستاوردهای اغلب نادیده گرفته شده از دانشمندان اسلامی اولیه قرون وسطی از وضعیت ریاضیدان بزرگ الخرایزی، که بسیار کار کرد تا سنت ریاضی را که حالا بعنوان جبر شناخته می شود به اثبات رساند، تا ابن سینا، پیشگام داروهای اولیه که از قوانین پزشکی او هنوز تا قرن بیستم استفاده می شود، است.
«چهار سوی علم» به همت تامین برنامه شبکه چهار سیما هر شب ساعت ۲۲ یک مستند جذاب و دیدنی و البته بکر و جدید را از سراسر دنیا تقدیم علاقمندان و مخاطبان شبکه چهار می کند.


منبع:

0.0 / 5
914
1400/03/01
22:14:17
تگهای خبر: سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
جاویدانی