ابن سینا در محبس بررسی می شود

ابن سینا در محبس بررسی می شود

به گزارش جاویدانی «بندی قلعه بیداد؛ ابن سینا در محبس» نوشته یوسف زیدان با ترجمه سیدحمیدرضا مهاجرانی نقد و بررسی می شود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، سیزدهمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا در روز چهارشنبه پنجم خرداد از ساعت ۱۱ بامداد به بررسی این کتاب که نوشته یوسف زیدان نویسنده مصری است، اختصاص دارد و با حضور یوسف زیدان و سیدحمیدرضا مهاجرانی به صورت مجازی پخش خواهد شد.
ترجمه کتاب «بندی قلعه بیداد» در ۳۱۶ و با قیمت ۶۵ هزار تومان در انتشارات نیلوفر انتشار یافته است.
در نوشته پشت جلد این کتاب آمده است: تا زمانی که کاغذ، دوات و قلم چون یاورانی باوفا و بی غش در کنارم هستند و می توانم بنویسم من این جا یک زندانی نیستم. از طرفی چه درصدد انکار برآیم و چه قبول داشته باشم حقیقت آن است که من یک زندانی ام، در حبس روزگار می گذرانم و تنها سلاحی که در دست دارم شکیبایی است. باید به شکیب باشم تا ابرهای تیره دوران سیاه حبس از آسمان زندگی ام زدوده شوند.
بارالها، تو را می خوانم! چقدر حکمت و تقدیرت شگفت آور و تعجب آور است!!؟ ای آفریننده هستی، چرا مرا در چنین زمانه ای پلشت آفریدی؟! از چه روی آن که خودت خلق کردی و مظاهر صنعت را در آن به اکمال رساندی، با حکمت واسعت به او تعالی بخشیدی، با دست خویش پروراندی و روحت را در او دمیدی به خودش وانهادی، خوارش داشتی و در دیار آکنده از هراس و هول رهایش ساختی؟! … چرا؟!!»
علاقه مندان می توانند این درس گفتار را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.0.0 / 5
897
1400/03/03
10:20:15
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ , كتاب , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاویدانی