در پایگاه ایران صدا؛

كتاب گویای اطلس نبرد بیت المقدس منتشر گردید

كتاب گویای اطلس نبرد بیت المقدس منتشر گردید

جاویدانی: کتاب گویای اطلس نبرد بیت المقدس تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه مندان قرارگرفته است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کتاب گویای «اطلس نبرد بیت المقدس» به نویسندگی امیرحسین کیهان پناه و به تهیه کنندگی زهره محقق، صداپیشه گی و روایت حسن همایی، فاطمه عباسی، نسرین کوچک خانی، محمد تنهایی و در ۱۲۲ دقیقه تهیه شده است، در روزهای سالروز آزادسازی خرمشهر و مقاومت مردم دزفول رونمایی گردید و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
کتاب «اطلس نبرد بیت المقدس» نخستین جلد از مجموعه اطلس های عملیاتی است که روایتگر رویدادهای شروع جنگ تحمیلی تا اختتام نبرد برای آزادی خرمشهر است که در آن با بهره بردن از نوشتار، نقشه ها، نمودارها، جداول و تصاویر، مقاومت و حماسه آفرینی مردم ایران در آزادسازی خرمشهر به تصویر کشیده شده است.
بعد از عملیات های طریق القدس و فتح المبین که منجر به آزادسازی بخش های وسیعی از مناطق اشغالی ایران شد ارتش عراق بیشترین توان پدافندی خودرا در خرمشهر متمرکز کرد تا از دستیابی ایران به این شهر جلوگیری نماید، اما در مقابل اراده و همدلی رزمندگان سپاه و ارتش موفق نشد. آزادسازی خرمشهر نماد مقاومت و آزادگی مردمانی بود که اشغال این شهر غرور ملی آنها را جریحه دار کرده بود. آزادی خرمشهر قله افتخارات مردمی ترین انقلاب دوران معاصر شد.
کتاب «اطلس نبرد بیت المقدس» در ۹ فصل شامل «ویژگی جغرافیایی منطقه»، «پیش نبردهای منطقه عملیاتی»، «جایگاه راهبردی نبرد بیت المقدس»، «در آستانه نبردی بزرگ»، «دور یکم نبرد بیت المقدس»، «دور دوم نبرد بیت المقدس»، «دور سوم نبرد بیت المقدس»، «دور چهارم نبرد بیت المقدس» و «دستاوردهای نبرد بیت المقدس» است.
کتاب «اطلس نبرد بیت المقدس» در سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس انتشار یافته است.
برای دریافت کتاب گویای «اطلس نبرد بیت المقدس» اینجا را کلیک کنید.


منبع:

0.0 / 5
933
1400/03/18
22:47:10
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاویدانی