رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی:

دهه كرامت بهترین فرصت برای تعمیق نظام تبلیغات در اندیشه اسلامی برای نسل جوان است

دهه كرامت بهترین فرصت برای تعمیق نظام تبلیغات در اندیشه اسلامی برای نسل جوان است

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ضمن اشاره به این که باید با زبان گویا در جهت تعمیق معارف و مفاهیم مختلف دینی برای نسل جوان تلاش نماییم، اضافه کرد: دهه کرامت بهترین فرصت برای تبلیغ نظام اسلامی برای این قشر به حساب می آید.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، «حسن بلخاری قهی» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) اظهار نمود: گرامیداشت این دهه اهمیت فراوانی دارد، در طول سال فرصت 10روزه ای به دست می آید که در ابعاد مختلف، سیره و فرهنگ معصومین(ع) تبیین و روشن شود؛ بخصوص دو بزرگوار یعنی حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه طاهره(س)که مضجع شریف شان در ایران قرار دارد.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی افزود: گسترش و ارتقای هر ساله مراسم در ارتباط با این دهه که حقیقتاً تمامی کشور را در برمی گیرد مهم ترین فرصتی است که نظام تبلیغات اسلامی در طول یک سال در دست دارد. به روز کردن برنامه ها و بخصوص انتخاب زبان گویا برای نسل جوان، در تعمیق و گسترش این ایام اهمیت فراوانی دارد.
وی در مورد نقش امام رضا(ع) و جایگاه آن حضرت در فرهنگ ایرانی ها تصریح کرد: وجود معنوی حضرت رضا(ع) در ایران بدون تردید نگاهبان مجدد و عظمت ایرانی ها خواهد بود و هم مایه برکت و سعادت؛ اما همین که در طول مسیر ایشان از مدینه تا طوس در نیشابور مردمانی با قلم و دوات به استقبال موکب ایشان آمدند تا مطالب شان را بشنوند و یادداشت کنند خود نشان از فهم و شناخت و درایت مردم ایران نسبت به جایگاه امامت دارد.
بلخاری تصریح کرد: اساسا چنین استقبال از روی علم و خرد ایرانیان، در طول زمان تاثیر فرهنگی حضور آن حضرت در ایران را آشکار نمود.1400/03/24
23:03:33
0.0 / 5
842
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی