پویش بین المللی به لطف امام در شب ولادت ثامن الحجج(ع)

پویش بین المللی به لطف امام در شب ولادت ثامن الحجج(ع)

به گزارش جاویدانی حجت الاسلام و المسلمین دخانی ضمن اشاره به برنامه های آستان قدس رضوی به مناسبت دهه کرامت و ولادت هشتمین امام شیعیان، خبر از برگزاری پویش بین المللی «به لطف امام» در شب ولادت ثامن الحجج(ع) داد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، جلسه مجازی بزرگداشت دهه کرامت با حضور نمایندگان نهادها و سازمان های عضو در این ستاد شنبه 29 خرداد با محور ایجاد هماهنگی های لازم بین نهادهای فعال در جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن جشن های میلاد امام رضا(ع) و بیان انتظارات آستان قدس رضوی و همینطور اعلام برنامه های محوری دهه کرامت به مناسبت ولادت امام رئوف برگزار شد.
«مرتضی طاهریان» در این نشست طی سخنانی اظهار نمود: با عنایت به این که ولادت امام رضا(ع) را پیش رو داریم نیاز بود جلسه ای با محور موضوعی شب ولادت حضرت ثامن الحجج(ع) برگزار شده و برنامه های پیش رو بررسی و هم افزایی و همفکری لازم صورت پذیرد.
معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ضمن اشاره به جشن های چهارپایه خوانی که در روزهای دهه کرامت توسط برخی از مداحان جوان در نقاط مختلف تهران برگزار شد، اضافه کرد: این ابتکار منجر به رونق جشن های دهه کرامت، شادی، تشویق و ترغیب مردم شد.
طاهریان تصریح کرد: البته در رأس همه این اتفاقات، بیانات مقام معظم رهبری بود که به خدمتگزاران دهه کرامت امید و انگیزه مضاعفی بخشید. ایشان در طلیعه سخنان خود دهه کرامت را به ملت ایران تبریک گفتند و نسبت به زیارت مضجع شریف حضرت رضا ضد السلام ابراز دلتنگی کردند.
معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگ هنری مساجد کشور خاطرنشان کرد: همه این موارد سبب شد که احساس نماییم در این روزهای باقی مانده از دهه مبارک کرامت باید تلاش ها و خدمات خویش را مضاعف کرده و هر چه بهتر و بیشتر به محضر حضرت رضا(ع) عرض ارادت داشته باشیم.

وی ادامه داد: شعار سال جاری دهه کرامت به پیشنهاد اعتاب مقدس «خدمت کریمانه؛گره گشایی به رسم خاندان » انتخاب گردید و به نظر می آید این شعار می تواند اتفاق مهمی را با عنایت به شرایط کنونی جامعه رقم بزند. امیدواریم همه دستگاه ها و نهادهای عضو ستاد بزرگداشت دهه کرامت به میدان آمده و کمک کنند تا بتوانیم این شعار را تحقق بخشیم.
طاهریان افزود: در ایام گذشته از دهه کرامت شاهد بودیم که خیلی از نهادها و سازمان ها بخصوص آستان قدس برنامه های همه جانبه ای را تدارک دیدند، فعالیتهای گوناگونی در سطح رسانه صورت پذیرفت همچون اقدامات کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت و خبرگزاری شبستان که قابل تقدیر بود.
در ادامه ی این جلسه مجازی، حجت الاسلام و المسلمین «عماد دخانی» ضمن اشاره به ویژه برنامه های شب ولادت امام رضا(ع) در آستان قدس اظهار داشت: بسته برنامه دهه کرامت سال جاری حرم مطهر شامل ۴۷ عنوان برنامه فرهنگی تبلیغی است و13 عنوان «کارویژه» ناظر به جامعه هدف و مخاطبین مختلفی که در این ایام در حرم مطهر، میزبان آنها هستیم تعریف شده است.
مدیر امور فرهنگی کارکنان و خدام آستان قدس رضوی اضافه کرد: یکی از مهم ترین برنامه ها در شب ولادت امام رضا(ع) پویش بین المللی « به لطف امام» است که همزمان با شب ولادت ثامن الحجج(ع) در ساعت ۲۰ و ۵۰ دقیقه با قرائت صلوات خاصه آن حضرت و پخش زنده از شبکه ملی جمهوری اسلامی ایران شروع می شود.
حجت الاسلام و المسلمین دخانی اضافه کرد: با عنایت به شعار سال جاری در این پویش، فعالیتهای اجتماعی هم تعریف شده که تأمین 888 هزار بسته معیشتی را شامل می شود. این کارویژه، به صورت رسمی در شب میلاد حضرت ثامن(ع) و با بیان سراسری از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رقم می خورد.
وی افزود: در همین رابطه چند درخواست هم مطرح گردیده است همچون این که اعتاب مقدس و بقاع متبرکه در سرتاسر کشور، جامعه الزهرا و ظرفیت آن در خارج ازکشور، حوزه های علمیه و مراکز اداری و خدماتی مانند بیمارستانها، راهنمایی و رانندگی، آتش نشانی ها و همینطور کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور این پویش بین المللی را پوشش دهند همینطور پیشنهاد شده همزمان با این برنامه یعنی ساعت 20 و 50 دقیقه شب ولادت ویژه برنامه ای در شلمچه و در مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردد.
مدیر امور فرهنگی کارکنان و خدام آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: تولید تیزر، موشن، پوستر و... در فضای مجازی و اطلاع رسانی به شبکه مخاطبین هر مجموعه و پوشش برنامه توسط شبکه های استانی و دیگر شبکه های ملی از دیگر درخواست ها و پیشنهاداتی بود که مدیر امور فرهنگی کارکنان و خدام آستان قدس به انها اشاره نمود.
منبع:

0.0 / 5
790
1400/03/30
17:54:57
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
جاویدانی