حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:

شركت در مجالس فهم دین باید جزو برنامه های هر روز ما باشد

شركت در مجالس فهم دین باید جزو برنامه های هر روز ما باشد

به گزارش جاویدانی قم استاد حوزه علمیه با اشاره به قدرت بی نهایت و خزانه غنی خداوند اظهار داشت: پیامبر(ص) می فرمایند خدا به تمام پرندگان هوا و ماهیان دریا دستور می دهد برای فردی که در جلسه فهم دین نشسته است استغفار کنند تا تمام گناهنش آمرزیده شود.


حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در سخنرانی حرم حضرت معصومه(س) با اعلان اینکه قدرت خداوند و خزانه الهی لایتناهی است، عنوان کرد: پیامبر(ص) می فرماید خدا به تمام پرندگان هوا و ماهی های دریا دستور می دهد برای فردی که در جلسه فهم دین نشسته است استغفار کنند و این نشان میدهد که نشستن پای منبر فهم دین چقدر باارزش است و برای انسان فایده دارد و تمام گناهان انسان بجز دِینی که به گردن داریم و قصد دادن آنرا نداریم بخشیده می شود.
استاد حوزه علمیه با اعلان اینکه شرکت در مجلس دین را باید جزو کارهای خود قرار دهیم، اظهار داشت: ایمان به خدا و باور به قیامت، پیامبران، ملائکه و کتاب که در قرآن بسیار سفارش شده یک علم اکتسابی است و باید برای فهم آن تلاش نماییم و رفتن پای منبر فهم دین یکی از کارهایی است که باید برای آن برنامه داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه پس از ایمان نوبت به عمل می رسد، اشاره کرد: ایمان بدون عمل و عمل بدون ایمان هیچ ارزشی ندارد و ما را به سعادت نخواهد رساند و پیامبر(ص) می فرماید هر عمل خیری که انجام دهی اگر ایمان به خدا نداشته باشی تمام این اعمالت را روز قیامت روی دوشت می گذارند و تو را با همه اعمالت به جهنم می اندازند.
وی با اعلان اینکه شیطان هم خدا، انبیاء و قیامت را باور داشت، اضافه کرد: خدا را باور داشت؛ برای اینکه وقتی از درگاه الهی رانده شد به عزت خدا قسم یاد کرد که بندگان را از راه خدا منحرف کند، پیامبران را باور داشت؛ برای اینکه گفت به غیر از بندگان مخلص همه را گم راه می کنم و قیامت را باور داشت؛ برای اینکه گفت مرگ من را زود نرسان تا همه بندگانت را به جهنم ببرم و خدا هم قسم خورد که تو و پیروانت را به جهنم خواهم برد و این نشان میدهد که ایمان بدون عمل فایده ای ندارد.
استاد حوزه علمیه با اعلان اینکه خداوند می فرماید پوست، گوش و چشم گنهکاران و مجرمین حرفه ای در دوزخ مقابل آنان نسبت به جرمشان شهادت می دهند، اضافه کرد: مجرمین با عصبانیت به اعضای بدن خود می گویند چرا مقابل ما گواهی می دهید؟ در صورتیکه اگر ما را به جهنم ببرند شما هم می سوزید، اما هر سه با زبان گویا می گویند خدایی که هرچیزی را به صدا در می آورد ما را به صدا در آورد تا هرچیزی که می دانیم را بیان نماییم.
منبع:

1400/04/05
23:22:53
0.0 / 5
818
تگهای خبر: شركت , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاویدانی