كار من بود منتشر گردید

كار من بود منتشر گردید

کتاب کار من بود ؛ چگونه مشروطه به کودتا ختم شد، نوشته محمد رحمانی به همت انتشارات راه یار چاپ و راهی بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر کتاب «کار من بود»؛ چگونه مشروطه به کودتا ختم شد، نوشته محمد رحمانی به همت انتشارات «راه یار» چاپ و راهی بازار تشر شد.
در مقدمه این کتاب که نخستین جلد از عناوین ناشر در رده کتاب های «روزگار ایران» است، چنین آمده است: «پس از انتشار کتاب تاریخ مستطاب آمریکا تصمیم گرفتیم کتاب مشابهی را با موضوع تاریخ پهلوی تولید و منتشر نماییم... «کار من بود» حاصل ایده ای است که از سال ۱۳۹۶ به تدریج پخته و کامل شده. در طرح فعلی تلاش می نماییم یک دور تاریخ پهلوی را از زمینه های سقوط قاجار تا پیروزی انقلاب اسلامی روایت نماییم. تا حالا کتاب های بسیاری درباره تاریخ پهلوی انتشار یافته است که از آنها غافل نیستیم. اما طرح ما با تمامی آنها تفاوت هایی داشت که تصمیم گرفتیم به حول و قوه الهی آنرا تا اختتام ادامه دهیم؛
با توجه به مخاطبان این مجموعه، بیشتر بر تاریخ روایی بجای تاریخ تحلیلی تکیه می نماییم. تلاش می نماییم در کنار رعایت گزیده گویی و پرهیز از جزییات و حواشی نامربوط، گفتنی های تاریخ پهلوی را از قلم نیندازیم. همین طور با منطقی قابل دفاع، دوران پهلوی را به بخش های مختلفی تقسیم کرده ایم تا بتوانیم هر بخش را در قالب کتابی کوچک و ارزان منتشر نماییم تا خرید و مطالعه کتاب ها برای علاقه مندان آسان تر باشد...

اگرچه این مجموعه برای عموم علاقه مندان به تاریخ معاصر تولید و انتشار یافته است، تلاش نموده ایم اصول پژوهش حرفه ای را نیز در آن کاملا رعایت نماییم. در پژوهش تنها از منابع معتبر و تا حد ممکن دست اول استفاده شده و تمام توان خودرا به کار گرفته ایم که همه منابع قابل اعتنا را ببینیم و چیزی را از قلم نیندازیم... به نظر خودمان مهم ترین خاصیت این مجموعه، چیز دیگری است. تا حالا بیش از صد عنوان کتاب از خاطرات رجال سیاسی و نظامی دوران پهلوی در ایران و بیشتر خارج از ایران، انتشار یافته است. طرح اصلی ما در این مجموعه، روایت تاریخ پهلوی با تاکید بر روایت شفاهی رجال سیاسی و نظامی این دوران بوده است. تاریخ شفاهی در مقایسه با گونه های دیگر روایت تاریخ، خاصیت های ممتازی دارد که دقیقا در این انتخاب مدنظر ما بوده است. پرداختن به جزییات اتفاقات، روایت انسانی تاریخ با اشاره به انگیزه ها و احساسات بازیگران، برخورداری از زبانی صمیمی و ساده در روایت، حفظ بازتاب شخصیت بازیگران در روایت ها و... قسمتی از این خاصیت هاست. البته نمی توانستیم برای ارائه روایتی پیوسته و منطقی، تنها از منابع شفاهی استفاده کنیم؛ اما تکیه حداکثری بر این منابع همیشه مدنظرمان بوده است. البته قوت و ضعف منابع شفاهی در مقاطع تاریخی و موضوعات مختلف، متفاوت می باشد.»
بنابرین گزارش، «کار من بود»؛ چگونه مشروطه به کودتا ختم شد که با همکاری موسسه فرهنگی خاکریز ایمان و اندیشه به رشته تحریر درآمده، در 232صفحه، شمارگان 1500جلد و با قیمت 35هزار تومان توسط انتشارات «راه یار» انتشار یافته است.

1400/04/06
11:07:23
0.0 / 5
804
تگهای خبر: بازار , خرید , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاویدانی