سرلشگر صفوی مطرح كرد؛

آمریكایی ها مجبور به فرار از افغانستان، عراق و سوریه هستند

آمریكایی ها مجبور به فرار از افغانستان، عراق و سوریه هستند

به گزارش جاویدانی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: آمریکایی ها مجبور هستند از افغانستان، عراق و سوریه فرار کنند؛ آنها در خاورمیانه شکستی راهبردی را متحمل شدند.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر، مراسم رونمایی از ۵ عنوان کتاب خاطرات فرماندهان ناجا که عصر روز گذشته یکشنبه ۲۱ تیر در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار و کتاب های «شاهین زُبیدات» خاطرات احمدعلی گودرزی و نوشته مهدی زارع، «خانه امن» خاطرات بهرام نوروزی و «پسر سید مصطفی» خاطرات سید مجتبی عبداللهی نوشته ساسان ناطق، «حبیب مرزها» خاطرات رهام بخش حبیبی نوشته مهدی باتقوا، «پیچ مایلر» خاطرات حجت الاسلام غلام حیدر حیدری نوشته سیدمحمود مهدوی که از خاطرات فرماندهان ناجا در طول هشت سال دفاع مقدس است، رونمایی شدند.
مرتضی سرهنگی نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس در این مراسم اظهار داشت: دو تحول جنگ و انقلاب در هر کجا باشد، دست نویسنده ها را پر خواهدنمود و این ادبیات هیچگاه فراموش نخواهد شد. باید این ادبیات و هنر را به کار گرفت و از آن برای حل مشکلات جامعه استفاده نمود.
وی در ادامه از انتشار خاطرات سردار صفوی از دوران طفولیت تا عملیات بیت المقدس آگاهی داد و اضافه کرد: حوزه هنری آماده همکاری و استمرار نهضت خاطره گویی در نیروی انتظامی است.
در ادامه این مراسم سرلشکر رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: امروز آمریکایی ها مجبور هستند از افغانستان، عراق و سوریه فرار کنند. آنها در خاورمیانه شکستی راهبردی را متحمل شدند.
وی اضافه کرد: بیش از سه مرتبه رهبر معظم انقلاب اسلامی به بنده تاکید کردند خاطرات دفاع مقدس باید بازگو شود. بعد از تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی، نهضت خاطره گویی افتتاح شد و امروز باید نهضت خاطره گویی در نیروی انتظامی فعال شود. خاطره گویی و خاطره نویسی یک توفیق و هنر است و با شروع گام دوم انقلاب اسلامی، یک وظیفه است که خاطرات خودرا در این فضای آلوده فرهنگی بازگو نماییم تا جوانان از وقایع جنگ باخبر شوند. در بیان خاطرات پرهیز از مبالغه گویی، بازگو نکردن خاطراتی که سبب تفرقه افکنی می شود و تعریف نکردن از خودرا باید مد نظر قرار داد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه اظهار داشت: نگاه به خاطره گویی باید بعنوان یک ضرورت تاریخی باشد. رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اگر ۵۰ سال از دفاع مقدس بگوییم، باز هم کم است. در خاطرات باید مطالب دقیق، مستند و همراه با استدلال باشد و نام شهدا و همراهان آنها و زمان و مکان وقایع بیان شود. در خاطره گویی نباید خدشه ای به امنیت ملی و وحدت ملی وارد شود. سردار صفوی با طرح این سوال که آیا می توان از تجارب دفاع دفاع مقدس برای حل مشکلات امروز استفاده کرد، اظهار داشت: ما می توانیم از همه سختی ها و چالش های فعلی کشورمان ایران همچون چالش بزرگ جنگ عبور و به یک گشایش دست پیدا نماییم.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی در آخر سخنانش اظهار داشت: برای حل مشکلات کشور نیازمند عزم و اراده جهادی در مسئولین و وحدت همه قوا هستیم. امروز نیروی انتظامی قهرمانانه، هوشمندانه و مظلومانه در مقابل دشمنان ایستاده است.
در ادامه سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: امروز برای مقابله با آمریکا و تهدیدات دشمنان نیازمند تقویت روحیه دفاع مقدس هستیم. سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده ناجا در مراسم رونمایی از ۵ عنوان کتاب خاطرات فرماندهان نیروی انتظامی که عصر امروز (یکشنبه) در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، گفت: کسانی که امروز در زمینه دفاع مقدس قلم می زنند، سربازان هشت سال دفاع مقدس هستند.
وی اضافه کرد: فرهنگ دفاع مقدس در هر کجا ساری و جاری باشد، موفق خواهیم بود و هر آنچه پیروزی تا حالا داشته ایم به سبب تأسی از شهدا و یاد شهدا بوده است. امروز جوانانی در عرصه دفاع هستند که دوران دفاع مقدس را درک نکردند، اما به یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس وقتی لازم باشد، هزاران کیلومتر آنطرف تر حضور پیدا می کنند.
فرمانده ناجا در ادامه اظهار داشت: امروز برای مقابله با آمریکا و مقابله با تهدیدات دشمنان، نیازمند تقویت روحیه دفاع مقدس هستیم. برخورداری از روحیه دفاع مقدس موجب خنثی شدن فتنه های زیادی می شود و نیروی انتظامی (ژاندارمری، شهربانی و کمیته انقلاب اسلامی) در دفاع مقدس، مقابله با منافقین و معاندین نظام نقش اساسی داشت.
سردار اشتری در آخر اظهار داشت: نیروی انتطامی در طول دفاع مقدس هشت هزار شهید و بعد از دفاع مقدس پنج هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است و امروز مأموران ناجا در امتداد برقراری امنیت در جامعه همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس جان خودرا فدا می کنند.


منبع:

1400/04/22
16:04:13
0.0 / 5
895
تگهای خبر: حل مشكلات , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاویدانی