در گفت وگو با جاویدانی مطرح شد

تمهیدات مسجد مقدس جمكران برای روز عرفه و عید قربان

تمهیدات مسجد مقدس جمكران برای روز عرفه و عید قربان

قم معاون خدمات زوار مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: مراسم قرائت دعای عرفه از شبکه چهارم سیما به صورت زنده پخش می شود، ولی با عنایت به گرمای شدید هوا  تهمیدات لازم برای زائرانی که به مسجد مشرف می شوند هم تدارک دیده شده است.


ابراهیم صدوقی در گفتگو با ایسنا ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه امامت و ولایت، ضمن اشاره به برگزاری مراسم قرائت دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در مسجد مقدس جمکران اظهار نمود: از آغاز شیوع کرونا اعتاب مقدس نشان دادند که بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی ابلاغی از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا را داشتند.
وی ضمن اشاره به این که طیف متدینینی که مخاطب اعتاب مقدس هستند رعایت پروتکلهای بهداشتی را وظیفه شرعی خودشان می دانند، ابراز کرد: خادمان مسجد مقدس جمکران اقدامات خوبی در مورد اجرای دستورالعمل های بهداشتی انجام دادند.
معاون خدمات زوار مسجد مقدس جمکران ضمن اشاره به این که مراسم قرائت دعای عرفه از شبکه چهارم سیما و صفحات این مکان مقدس در فضای مجازی به صورت زنده پخش می شود، اظهار داشت: با عنایت به گرمای شدید هوا و ساعت برگزاری مراسم، تهمیدات لازم برای زائرانی که به مسجد مشرف می شوند هم تدارک دیده شده است.
صدوقی اضافه کرد: صحن جامع مهدوی و تمام شبستان هایی که فعالیتهای عمرانی در آن انجام می شود، برای این مراسم به طور موقت مفروش شده تا از تجمع زائرین جلوگیری نماییم و فضای مناسب برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی را داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به توزیع بیشتر از یک صد هزار ماسک بین زائرین از آغاز سال تاکنون، ابراز کرد: خادمان سلامت مسجد مقدس جمکران در صحن ها و شبستان های مسجد حضور دارند و در صورت نیاز ماسک و تذکرات لازم را به زائرین خواهند داد.
معاون خدمات زوار مسجد مقدس جمکران از تأمین ۱۵ هزار بطری آب معدنی خنک برای توزیع میان زائرین با استفاده از ظرفیت بانیان و خیرین اطلاع داد و اظهار داشت: زائرین این مکان مقدس می بایست لوازم عبادی مانند مهر، تسبیح، کتاب دعا را همراه خود داشته باشند.
صدوقی با اشاره به اینکه روز عید قربان مانندسال های گذشته کشتارگاه مسجد مقدس جمکران اماده خدمت رسانی برای فروش دام و ذبح بهداشتی آن می باشد، خاطرنشا کرد: افرادی که می خواهند در طرح قربانی برای سلامتی امام زمان (عج) سهیم باشند می توانند با شماره تلفن ۳۷۲۵۴۷۰۰ با پیش شماره ۰۲۵ تماس بگیرند.1400/04/29
22:33:03
0.0 / 5
760
تگهای خبر: خدمات , سلامت , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
جاویدانی