توسط مسئولان این نهاد؛

پریسا پاسیار مسئول اطلاع رسانی كمیته نشریات و پیایندهای ایفلا شد

پریسا پاسیار مسئول اطلاع رسانی كمیته نشریات و پیایندهای ایفلا شد

جاویدانی: پریسا پاسیار بازرس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران و کارشناس پژوهش کتابخانه ملی، از طرف ایفلا برای دوره زمانی 2021-2023 بعنوان مسئول اطلاع رسانی کمیته نشریات و پیایندها برگزیده شد.به گزارش جاویدانی به نقل از انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، پریسا پاسیار بازرس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران و کارشناس پژوهش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، از طرف ایفلا برای دوره زمانی ۲۰۲۱-۲۰۲۳ بعنوان مسئول اطلاع رسانی کمیته نشریات و پیایندها برگزیده شد.
پاسیار قبل از این در کنگره ایفلا ۲۰۱۷ با ارائه مقاله ای تحت عنوان «کتابخانه ملی ایران در بحبوحه جنگ شهرها» حضور یافت و از آن زمان با گروه علاقه مندی تاریخ کتابخانه های ایفلا نیز همکاری دارد. او و حمیده معماری، کارشناس مسئول شاپا، بعنوان داوطلب با گروه برگزاری کنگره ایفلا ۲۰۱۸ همکاری داشتند و در سال ۲۰۱۹ به مدت ۴ سال (۲۰۱۹-۲۰۲۳) به عضویت کمیته نشریات و پیایندهای ایفلا درآمدند.
کمیته نشریات و پیایندهای «ایفلا» بر طیف گسترده ای از موضوع های ارتباط علمی متمرکز است. مباحث این کمیته بر دسترسی آزاد نشریات، واسپارگاه ها، الگوهای نشر، التمریکس و سنجه های دیگر، داده کاوی و متن کاوی، استانداردهای کتابشناختی، همکاریهای کتابخانه های ملی و بین المللی، دسترس پذیری، حفاظت و آرشیو، مدیریت و توسعه مجموعه، مسائل قیمت گذاری، حق مولف، ارتباط با ناشران، تامین کنندگان منابع و سایر نهادها، تاثیر توسعه فناوری در روند کسب وکار منابع پیایندی تاکید دارد.
ساختار کمیته ها در ایفلا شامل مسئولان کمیته (رئیس، دبیر و مسئول اطلاع رسانی) و اعضا است. مسئول اطلاع رسانی در هماهنگی با رییس و دبیر، اخبار و کارهای کمیته را به اطلاع اعضا و مخاطبان می رساند. او همین طور با ستاد ایفلا درباره مسائل اطلاع رسانی هماهنگ است. مدیریت و به روز رسانی صفحات مجازی کمیته درباره اهداف، برنامه های عملیاتی، گزارش های سالانه، و اطلاع رسانی درباره رویدادها و جلسه ها، پروژه ها، دستورالعمل ها و استانداردها و مطالعات موردی بر عهده مسئول اطلاع رسانی است. این وظایف خصوصاً در پروسه فراخوان و دریافت مقالات کنگره سالانه ایفلا اهمیت ویژه ای دارد.


منبع:

1400/04/30
11:23:44
0.0 / 5
896
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی