فرصتی برای آشنایی ایرانیان با امال موسی

ارائه آثار تازه جامعه شناس تونسی در نمایشگاه كتاب قاهره

ارائه آثار تازه جامعه شناس تونسی در نمایشگاه كتاب قاهره

جاویدانی: آثار تازه امال موسی جامعه شناس مشهور تونسی شامل دیوان اشعار او و چند کتاب دیگرش در زمینه جامعه شناسی در نمایشگاه کتاب مصر عرضه شده است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، رایزنی فرهنگی ایران در تونس در تازه ترین مطلب ارسالی خود به مهر از ارائه آثار جدید امال موسی، جامعه شناس مشهور تونسی در نمایشگاه کتاب قاهره آگاهی داده است. از امال موسی هیچ کتابی به فارسی ترجمه نشده و کلاً شخصیت ناشناسی در مجامع علمی ایران محسوب می شود.
در این خبر آمده است که در پنجاه و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب قاهره که در فاصله روزهای ۱ الی ۱۵ جولای جاری برگزار شد، دیوان شعر خانم امال موسی، شاعر و جامعه شناش تونسی با عنوان «الحیاة لم تضع بعد مساحیقها» بعلاوه گزیده های شعری او تحت عنوان «وحدی فی شرفة النساء» و کتاب پژوهشی او با نام «جوانان تونسی و دینداری در زندگی روزمره» ارائه شد.
امال موسی در گفت و گو با خبرگزاری رسمی دولتی تونس «وات» با ابراز خوشی از این که مرکز انتشارات مصری «بتانا» چاپ دوم دیوان شعر او به نام «الحیاة لم تضع بعد مساحیقها» را که در سال ۲۰۱۸ برنده جایزه ادبی زبیده بشیر الحسن شد، در این نمایشگاه عرضه نمود، اظهار داشت: «این کتاب، یک تجربه شعری جدید و متفاوت از تجارب پیشین از نظر انتخاب هنری است، برای اینکه به شکل یک قصیده تکه تکه شده ارائه شد که هر تکه با یک عنوان مستقل ارائه شده و در بردارنده معانی مرگ است که زندگی را خلق می کند و معنای شادی و زیبائی که اشاره ای به رابطه انسان با زندگی است، را در آن جای می دهد.»
دومین اثر خانم موسی، گزیده شعری با عنوان «تنها خودم در بالکن زنان» است که توسط انتشارات عائدون در شهر عمان، پایتخت اردن در ۲۰۰ صفحه به چاپ رسید. شاعر در این اثر تلاش نموده است تا بسته به دگرگونی های روحی و روانی خود، گاهی به زبان ساده و گاهی به زبانی مبهم، اسرار عشق و دوست داشتن زندگی را آشکار سازد.
همچنین کتاب «جوانان تونسی و دینداری در زندگی روزمره» نیز که توسط مرکز انتشارات «مؤمنان بدون مرز» در شهر رباط در کشور مغرب به چاپ رسیده، باتوجه به اهمیت جمعیت شناختی طبقه جوانان در جامعه تونس، در گروه جامعه شناسی دین و جامعه شناسی جوانان تعریف می شود. نویسنده تاکید کرده است که در آن بواسطه کوشش برای غور در رفتار دینی جوانان از جوانب متعدد، تلاش نموده است تا با «رویکرد کمی و کیفی» به جایگاه دین در زندگی روزمره جامعه تونس بنگرد.


منبع:

1400/05/04
21:02:01
0.0 / 5
803
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
جاویدانی